×
Menu

Narty Race

Warto wiedzieć

Czym są Narty Race?

Narty Race to narty zaprojektowane z myślą o zaawansowanych narciarzach, którzy biorą udział w zawodach lub po prostu chcą szusować po stoku tak szybko, jak to możliwe. W porównaniu do zwykłych nart zjazdowych, które potrafią przy wyższych prędkościach wpaść w niekontrolowane wibracje, narty Race są znacznie sztywniejsze i cięższe, dzięki czemu zapewniają lepszą stabilność i kontrolę na twardym, ubitym śniegu. Przygotuj się więc na bicie osobistych rekordów i poczuj przypływ adrenaliny podczas szybkich zjazdów na stoku

Wybór właściwego rodzaju i długości nart Race

Pierwszą decyzją, jaką powinieneś podjąć, jest wybór rodzaju nart Race. Z grubsza narty Race można podzielić na 4 kategorie - narty slalomowe, narty gigantowe, narty do supergiganta oraz narty Downhill (zjazdowe).

Jaką długość powinny mieć narty Race? Zależy to od Twojego doświadczenia, wzrostu oraz wagi. Ważne jest, by mieć narty dopasowane do własnej budowy ciała i stylu jazdy, jaki ma się zamiar uprawiać. Pozwoli to zmaksymalizować wydajność i przyjemność z jazdy na stoku. Jeśli nie jesteś pewien, jakiej długości narty będą dla Ciebie odpowiednie, na dobry początek sprawdź naszą Tabelę Rozmiarów Nart Zjazdowych i Nart Race.

Czym narty Race różnią się między sobą?

Dwa najpopularniejsze rodzaje nart Race to narty slalomowe i narty gigantowe. Narty slalomowe mają niewielki promień skrętu, dzięki czemu łatwiej jest wykonywać na nich krótkie, ostre zakręty. Narty gigantowe mają znacznie większy promień skrętu, co sprawia, że lepiej radzą one sobie z długimi zakrętami wykonywanymi przy dużych prędkościach.

Jeśli szukasz bardziej rekreacyjnych i uniwersalnych nart, sprawdź oferowane przez nas Narty Zjazdowe oraz Narty All Mountain.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki