MENU
Rolki
Warto wiedzieć

Rolki inline

Rolki, w przeciwieństwie do wrotek, mają kółka ustawione w jednej linii. Łyżworolki swoją popularność zyskały wiele lat temu i dziś znacznie więcej osób wybiera je zamiast klasycznych wrotek. Duży popyt na rolki spowodował pojawianie się na rynku wielu akcesoriów i sprzętu do jazdy na rolkach. Jazda na rolkach przypomina techniką i stylem jazdę na łyżwach. Osoby, które grają w hokeja na lodzie nie mają problemu z grą w hokeja ulicznego.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, rodzajów oraz producentów rolek, z tego powodu wybó odpowiednich rolek może stać się problemem. Jeśli planujesz używanie rolek w konkretnym celu, przejrzyj nasze specjalnie dedykowane kategorie: Aggresive , Rolki biegowe , Hokejowe , Nordic , Freeskate.

Rolki w tej kategorii to tzw. rolki fitness, czyli rekreacyjne. Nadają się do jazdy treningowej na krótkich i średnich dystansach. Świetnie sprawdzają się podczas przemieszczania się po mieście. Większość rolek rekreacyjnych posiada duże kółka i średniej twardości, które zachowują idealny balans i kompromis pomiędzy prędkością i przyczepnością. But jest wysoki, co chroni kostkę, co jest wyjątkowo wazne zwłaszcza na początkujących.

Historia rolek

W początkach lat 80' Roces i Rollerblade jako pierwsze stworzyły rolki w formie znanej nam ówcześnie. Jednak sam pomysł sięga historią aż do 1849, kiedy to w jednym z francuskich teatrów pragnęli stworzyć rekwizyty, które wyglądałyby i działały jak łyżwy. Roces to pierwsza firma, która zaczęła produkować rolki na skalę masową, jednak to Rollerblade je upopularnił.

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz nieodpowiedni rozmiar rolek, my za darmo wyślemy Ci inny rozmiar. Przeczytaj najpierw nasze poradniki dotyczące wyboru rolek i rozmiaru.