×
Menu

Kije do nartorolek

  Filtr
Kolory
Marki
Długość
Średnica czubka

Warto wiedzieć

Wybierz swoje kijki do nartorolek

Posiadanie odpowiednich kijków do nartorolek może sprawić, że jazda na nartorolkach sprawi Ci jeszcze więcej przyjemności. Kijki nie tylko pomagają w poruszaniu się, ale są również ważnym narzędziem przy balansowaniu, wspomagającym zachowanie kontroli nad torem jazdy. Główne punkty do rozważenia to materiał i długość kijków do nartorolek, ponieważ powinny one pasować do Twojego stylu jazdy i wzrostu.

Długość kijka do nartorolek

Długość kijków do nartorolek zależy od tego, czy jeździsz na nartorolkach stylem klasycznym, czy łyżwowym. Klasyczne kijki do nartorolek powinny być około 30 cm krótsze od Twojego całkowitego wzrostu. Jest to optymalna długość dla wykonywanych ruchów ramion. Kijki do stylu łyżwowego powinny być o około 20 cm krótsze niż Twój całkowity wzrost. Zaleca się, aby ten rodzaj kijków był nieco dłuższy niż kijki do stylu klasycznego, ponieważ ruchy na boki wymagają dosięgania dalszych przestrzeni.

Materiały kijków do nartorolek

Kijki do nartorolek są zwykle wykonane z włókna węglowego, włókna szklanego lub ich kombinacji. Każdy z rodzajów materiałów ma swoje zalety i wady. Tyczki wykonane w 100% z włókna węglowego są sztywne, lekkie i zapewniają najlepsze przeniesienie mocy z ramienia na szczytówkę. Są one odpowiednie dla doświadczonych narciarzy i biegaczy. Kijki wykonane w 50% z węgla i w 50% z włókna szklanego są bardziej elastyczne, cięższe i dzięki temu nie łamią się tak łatwo jak te w pełni węglowe. Jest to generalnie bardziej ekonomiczny skład, będący popularnym wyborem wśród miłośników jazdy rekreacyjnej.


Inne elementy, na które należy zwrócić uwagę, to strapy do kijków, rączki do kijków (zwykle wykonane z korka) i wymienne końcówki kijków narciarskich, które są dostępne w różnych rozmiarach. Aby sprawdzić więcej sprzętu do kijków do nartorolek, odwiedź stronę Uchwyty do kijków narciarskich lub Wskazówki dotyczące kijków do nartorolek i biegówek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki