×
Menu

Kije do nartorolek

  Filtr
Kolory
Marki
Długość
Średnica czubka

Warto wiedzieć

Kije do nartorolek - miękkie czy sztywne

W tej sekcji znajdziesz duży wybór kijków o różnym stopniu sztywności przeznaczonych do jazdy na nartorolkach. Bardziej sztywne kijki mają większą zawartość włókna węglowego, które zapewnia większą siłę, ale mniejszą elastyczność.

Kijki wykonane są z różnych materiałów i mają różną wagę. Kupując miększy kij mamy zagwarantowany większy komfort. Umożliwia on osobom początkującym i sredniozaawansowanym uniknięcie bólu rąk.

Jeśli uczestniczysz w zawodach i prędkość jest dla ciebie najważniejsza, powinieneś wybrać bardziej sztywne kijki, które zapewnią lepszy przepływ energii. Uważaj i nie rzucaj kijkiem z większą zawartością włókna węglowego. Jeśli nie będziesz ostrożny, może się złamać. Może to stanowić wyzwanie podczas dużych wyścigów, gdy musisz walczyć o przebicie się do przodu. To samo dzieje się podczas dużych wyścigów na biegówkach, np. Vasaloppet, w którym trasę wyścigu w okolicy 90 km otacza morze połamanych kijków.

Im więcej włókna węglowego w kijku, tym będzie lżejszy. To kolejna zaleta podczas wyścigów, bo łatwiej jest wykonać każde kolejne pchnięcie.

Jeśli chodzi o dobór firmy, to wszystko zależy od osobistych preferencji. Wielu nartorolkarzy jeżdżących również na biegówkach używa tych samych kijów do obu dyscyplin. Może się zdarzyć, że w takim przypadku będziesz musiał częściej wymieniać końcówki kijków, ale zapobiegnie to konieczności przechowywania i czyszczenia dwóch zestawów kijków.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki