MENU
×

Deskorolka

SkatePro posiada ogromny wybr deskorolek, co pozwala na wybranie takiej, która będzie pasowała do Twojego stylu, doświadczenia, wieku a nawet rozmiaru buta. W SkatePro znajdziesz kompletne deskorolki, blaty jak i wszystkie części zamienne, do najmniejszej śrubki. Longboardy i cruisery przeznaczone są jazdy, szusowania podczas gdy klasyczna deskorolka przeznaczona jest do skoków i tricków.

Blaty i kółka do deskorolki

Wiele deskorolek zrobionych jest z klony kanadyjskiego. Klon świetnie nadaje się do produkcji deskorolek ponieważ jest bardzo wytrzymały i dość elastyczny, żeby ukształtować deskę. Długość deski waha się pomiędzy 28 a 33 calami, a szerokość jest pomiędzy 7 a 10.5 cala.

Kółka do deskorolki dostępne są w różnych rozmiarach i twardości. Jeśli jeździsz na dużych rampach i skateparkach, radzimy wybór większych kółek, do jazdy ulicznej polecamy kółka mniejsze, które zapewnią trochę większą stabilność podczas jazdy i wykonywania trików. Każdy producent ma swój unikalny styl i grafiki, które wyróżniają ich na rynku.

Historia deskorolki

Historia deskorolki, której używamy dziś, zaczęła się w latach 40-tych, kiedy to zaczęto montowac proste kółka i trucki na różnego rodzaju deskach. W latach 60-tych pierwsze, dość proste, deski zaczęły pojawiać się w sklepach a lata 70-te to rozwój kółek z poliuretanu. Lata 80-te to bardzo dynamiczny rozwój deskorolki, wiele znanych do dzisiaj firm powstało właśnie w tamtym czasie. Przez ten czas nakręcono pierwsze prawdziwe, dziś juz kultowe, filmy deskorolkowe.

Skateboarding wywodzi się z zachodzniego wybrzeża USA, gdzie surferzy po wyjściu z wody szukali zajęcia podobego do surfowania. Te tereny były zawsze mocno związane z deskorolką i tym stylem życiem, do dziś wiele firm powstaje własnie tam. Przez lata, jedna prosta deskorolka ewoluowała do niezliczonej ilości rodzajów oraz wersji.

';