×
Menu

Deskorolki

Warto wiedzieć

Skateboard do trików i ramp

SkatePro posiada ogromny wybór deskorolek, co pozwala na wybranie takiej, która będzie pasowała do Twoich potrzeb i możliwości. W SkatePro znajdziesz kompletne deskorolki, blaty jak i części zamienne, takie jak trucki i kółka, dzięki czemu złożysz i dopasujesz deskę do swoich potrzeb.

Przed kupnem deskorolki, ważne jest określenie swoich potrzeb. Jeśli chcesz deski do trików i na rampy, deskorolki są do tego. Jeśli chcesz czegoś do jazdy i szusowania, wybierz longboarda.

Blaty i kółka do deskorolki

Wiele deskorolek zrobionych jest z klonu. Klon świetnie nadaje się do produkcji decków deskorolek, ponieważ jest bardzo wytrzymały i wytrzymuje uderzenia i napięcia w trakcie wykonywania trików. Klon kanadyjski jest najbardziej wytrzymałym rodzajem drewna, jakie jest stosowane w produkcji decków deskorolek. Długość deski waha się pomiędzy 28 a 33 calami, a szerokość jest pomiędzy 7 a 10.5 cala.

Kółka do deskorolki dostępne są w różnych rozmiarach i twardości. Jeśli jeździsz na rampach i skateparkach, radzimy wybór większych kółek, do jazdy ulicznej polecamy kółka mniejsze, które zapewnią trochę większą stabilność podczas jazdy.

Historia deskorolki

Skateboarding wywodzi się z zachodniego wybrzeża USA, gdzie surferzy po wyjściu z wody szukali zajęcia podobnego do surfowania. Wpadli na pomysł zamontowania kółek na desce do surfingu i surfowania po ulicach. Te tereny były zawsze mocno związane z deskorolką i tym stylem życiem, do dziś wiele firm powstaje właśnie tam. Przez lata, jedna prosta deskorolka ewoluowała do niezliczonej ilości rodzajów oraz wersji.

Historia deskorolki, której używamy dziś, zaczęła się w latach 40-tych, kiedy to zaczęto montować proste kółka i trucki na różnego rodzaju deskach. W latach 60-tych pierwsze, dość proste, deski zaczęły pojawiać się w sklepach a lata 70-te to rozwój kółek z poliuretanu, który zastąpił kółka z metalu i ceramiki. Lata 80-te to bardzo dynamiczny rozwój deskorolki, wiele znanych do dzisiaj firm powstało właśnie w tamtym czasie. Przez ten czas nakręcono pierwsze prawdziwe, dziś już kultowe, filmy deskorolkowe.

Sprawdź nasze deskorolki, blaty oraz części zamienne w odpowiednich kategoriach, gdzie możesz przeczytać o nich więcej informacji.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o deskorolkach i ich częściach, przeczytaj nasz poradnik.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki