×
Menu

Deski Snowboardowe dla Dzieci i Zestawy Snowboardowe dla Dzieci

Warto wiedzieć

Snowboard dla dzieci

Jazda na snowboardzie jest bardzo popularnym sportem wśród dzieci, a wiele z nich traktuje ją jako alternatywę do jazdy na nartach. Dzieci z łatwością rozwijają swoje umiejętności na deskach juniorskich, o ile tylko mają one właściwie dobraną wysokość i szerokość. Niektóre dzieci uwielbiają szybką jazdę w dół zbocza, podczas gdy inne cenią sobie nieskrępowaną wolność eksploracji gór we własnym tempie.

Niezbędnym sprzętem do rozpoczęcia przygody ze snowboardem są deska snowboardowa dla dzieci, buty snowboardowe oraz wiązania. Można zakupić je w zestawie lub każdy element z osobna. Wybór zestawu jest w większości przypadków najkorzystniejszy finansowo. By zaopatrzyć swoje dziecko w odpowiednie ubrania do jazdy na desce, sprawdź naszą ofertę Odzieży Snowboardowej i Ubrań do Sportów Zimowych.

Kiedy moje dziecko może zacząć naukę jazdy na desce?

Rodzice często pytają, w jakim wieku ich dziecko może rozpocząć swoją przygodę z deską snowboardową. Najmniejsze deski są projektowane z myślą o dzieciach 3-letnich. To wiek, w którym większość dzieci rozwinęła już dostateczne zdolności motoryczne, by zacząć naukę podstaw. Większość szkółek snowboardowych również przyjmuje dzieci co najmniej 3-letnie.

Jakiego rozmiaru deski potrzebuje moje dziecko?

Wybór rozmiaru deski snowboardowej zależy przede wszystkim od wzrostu dziecka. Ogólna zasada jest taka, że postawiona na ziemi deska powinna sięgać do wysokości między klatką piersiową a nosem dziecka. Bliżej dolnej zalecanej granicy, jeśli dziecko dopiero stawia pierwsze kroki na desce; bliżej górnej, jeśli jest już nieco bardziej zaawansowane. Najmniejsze dostępne na rynku snowboardy mają 80 cm i będą odpowiednie dla dzieci w wieku ok. 3 lat (ok. 95 cm wzrostu).

Sprawdź naszą Tabelę Rozmiarów Snowboardów, by dowiedzieć się więcej na temat optymalnej długości i szerokości deski.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki