×
Menu

Hulajnogi śnieżne

  Filtr
Marki

Czym jest hulajnoga śnieżna?

Hulajnoga śnieżna to w zasadzie hulajnoga wyczynowa, tyle że przeznaczona do jazdy na śniegu. Zamiast kółek posiada ona specjalne płozy, które umożliwiają skuteczny ślizg i carving. Reszta części, takich jak deck, widelec, kierownica i zacisk, jest właściwie identyczna jak w klasycznych hulajnogach wyczynowych.

Nieważne, czy wybierzesz model dla dzieci czy dla dorosłych - hulajnogi śnieżne zawsze gwarantują mnóstwo frajdy, ponieważ można na nich jeździć na wiele różnych sposobów. Podobnie jak hulajnóg wyczynowych można ich używać na płaskiej nawierzchni, trenując skoki, obroty i inne triki. Jeśli lubisz większe prędkości, możesz także zjeżdżać na nich ze stoków narciarskich. Bardziej doświadczeni riderzy zabiorą swoje hulajnogi również poza przygotowane trasy, by szaleć w świeżym, sypkim śniegu.

Jak działa hulajnoga śnieżna?

Hulajnogą śnieżną steruje się poprzez skręcanie kierownicą oraz odpowiednie przenoszenie swojego środka ciężkości w zależności od obranego kierunku jazdy. Te 2 ruchy pozwolą Ci na skuteczne krawędziowanie oraz zapewnią maksymalną skrętność i przyczepność. Jak zahamować na hulajnodze śnieżnej? Zanurzenie jednej z nóg w śniegu to prosty sposób, o ile nie jedziesz zbyt szybko. Inne rozwiązania to np. jazda w poprzek i w górę stoku, tak by pozwolić grawitacji wyhamować hulajnogę, albo poprzeczne ustawienie tylnej płozy, które zwiększa tarcie i pozwala zmniejszyć prędkość.

Hulajnogi śnieżne to świetna alternatywa dla sanek, nart czy snowboardów, zwłaszcza jeśli jesteś wkręcony w kulturę hulajnogową. Innym ciekawym sportem zimowym, który wyewoluował z tradycyjnych, miejskich sportów wyczynowych jest tzw. snow skateboarding - idealne rozwiązanie dla zapalonych deskorolkarzy podczas obfitujących w śnieg zim. Po więcej informacji zapraszamy na podstronę Snow Skateboard / Snowskate.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki