×
Menu

Smar biegowy na trzymanie

  Filtr
Kolory
Marki
Temperatura
Zawartość fluoru

Wybierz odpowiedni do twoich potrzeb rodzaj smaru biegowego na trzymanie (kick wax)

W naszej ofercie posiadamy wiele rodzajów smarów, przeznaczonych do użycia w różnych temperaturach oraz różnych warunkach śnieżnych. Smar biegowy na trzymanie zapewnia dobrą przyczepność do podłoża ze względu na swoją lepkość oraz miękkość materiału. Tego rodzaju wosk nie tylko zapewnia dobrą przyczepność, ale również dobre odbicie.

Aby osiągnąć najwyższą przyczepność, kick wax posiada różne właściwości w zależności od temperatury. To rozwiązanie jest ważne ze względu na zmieniającą się strukturę śniegu pod wpływem zmiany temperatury. Gdy temperatura wzrasta, śnieg staje się mokry, co wymaga miękkiego oraz bardziej lepkiego wosku. Jeśli nieodpowiedni wosk zostanie użyty, przyczepność nie będzie tak dobra. Każdy wosk posiada informację na opakowaniu odnośnie odpowiedniej temperatury użytkowania.

Kick wax znany jest również jako grip wax, stosuje się go na nartach przystosowanych do woskowania, w obszarze pod wiązaniami. Miejsce, gdzie nakłada się wosk, nazywane jest kick zone.

Jeśli zauważysz, że narta ucieka spod nogi, to warto rozważyć nałożenie większej ilości smaru na trzymanie. Jeśli zastosowałeś już sporą ilość smaru, to będziesz musiał poszukać innego, bardziej lepkiego.

Smar SkiGo to dobry wybór

Jak może zauważyłeś, mamy w ofercie sporo różnych smarów na trzymanie od firmy SkiGo. Wierzymy, że SkiGo produkuje najlepsze smary na świecie, i z tego powodu tak mocno zaufaliśmy tej marce. Z pewnością nigdy się na nich nie zawiedliśmy! Sprawdź naszą ofertę Skigo XC Kickwax Tour Pack, gdzie otrzymujesz trzy różne smary i kawałek wysokiej jakości korka do nakładania wosku na narty. Z tym zestawem jesteś gotowy na temperatury od 5 do -10 stopni Celsjusza.

SkatePro