MENU
×

Kaski Dziecięce Rowerowe & Kaski Dziecięce Skateboardowe

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Obwód wewnętrzny
Regulowany rozmiar
Certyfikaty

Kask dla dziecka rowerowy czy skateboardowy?

Kask dla dziecka rowerowy to najważniejszy element ochrony, gdy dziecko rozpoczyna przygodę z jazdą na rowerze, rolkach czy hulajnodze.

Kaski dziecięce rowerowe i kaski skateboardowe mają wiele wspólnego, na przykład ochrona przed kontuzją głowy, lecz mają również trochę ważnych różnic, których musisz być świadomy przed kupnem kasku dziecięcego. Najkrócej różnice te można opisać w następujący sposób:

  • Kaski rowerowe stworzone są, aby wytrzymać jedno mocne uderzenie
  • Kaski skateboardowe stworzone są, aby wytrzymać wiele lżejszych uderzeń

Na deskorolce, rolkach czy wrotkach istnieje większe ryzyko upadku, jednak jeśli upadniesz, dystans oraz prędkość upadku są dużo mniejsze niż przy upadku w czasie jazdy na rowerze. Z tego względu kaski posiadają różne standardy i metody testowania, a certyfikaty przyznawane są na podstawie innych kryteriów. Oznacza to, że kask skateboardowy ochroni tylko w niewielkim stopniu w czasie upadku z roweru, nie tak dobrze jak kask rowerowy.

Certyfikat, który potwierdza bezpieczeństwo zarówno podczas jazdy rowerowej jak i skateboardowej posiada oznaczenia EN 1078. W naszej ofercie posiadamy wiele kasków z tym certyfikatem.

Jak poprawnie dopasować kask dla dziecka?

Aby osiągnąć najlepszą możliwą ochronę, należy zwrócić uwagę na dobre dopasowanie kasku do głowy dziecka. Najłatwiej jest przetestować kask, jeśli dziecko trochę potrząsa głową i kask się nie rusza, to znaczy, że kask leży prawidłowo. Poza tym, paski kasku powinny układać się na kształt litery Y poniżej ucha, bez jego dotykania.

Wszystkie kaski dla dzieci wyposażony w poduszki z pianki dla lepszego dopasowania i wygody. Ponadto, większość kasków jest wyposażona w regulowany system zamykania w celu zapewnienia właściwego dopasowania.

Jeżeli nie jesteś pewien, który kask wybrać, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

';