MENU

Kaski dziecięce rowerowe oraz skatingowe

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Inner measurement
Regulowany rozmiar
Certyfikaty

Kask to niezbędny element nie tylko podczas jazdy na rowerze, ale również podczas każdej innej aktywności sportowej, np. podczas jazdy na hulajnodze, rolkach, wrotkach.

Jaka jest różnica między kaskiem rowerowym, a kaskiem przeznaczonym do skatingu?

Na pierwszy rzut oka nie widać znaczącej różnicy pomiędzy tymi dwoma rodzajami kasku. Oba rodzaje maja za zadanie chronić głowe przed urazami i zranieniami, jednak istnieją pomiędzy nimi pewne różnice. Warto o nich wiedzieć, aby odpowiednio dobrać kask do potrzeb twojego dziecka.

Różnice pomiędzy kaskami na rower i kaskami na rolki:

  • Kaski skatingowe przystosowane są do ochrony przed częstymi, mniej intensywnymi upadkami.
  • Kaski rowerowe przeznaczone są do ochrony przede wszystkim przed jednym intensywnym, uderzeniem/upadkiem/wywróceniem.

Podczas zabawy na deskorolce lub rolkach ryzyko upadków jest częstrze
w porównaniu do jazdy na rowerze. Również odległości z jakich upadniesz i prędkość upadku jest często mniej niż podczas jazdy na rolkach/deskorolkach w porównaniu do jazdy na rowerze. Mając to na uwadzę, SkatePro oferuje produkty, przetestowane i certyfikowane zapewniające najwyzszą ochronę dla najmłodszych adeptów sportów wrotkarskich.

Istnieją pewne testy i certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo kasków, zarówno do jazdy na rolkach i na rowerze. Jeden z nich to EN 1078. Wszystkie kaski z naszej oferty posiadają ten certyfikat, więc jeśli szukasz kasku, który jest wysokiej jakości, SkatePro jest dobry miejscem do rozpoczęcia poszukiwań.

Jak poprawnie dopasować kask dla dziecka?

Jak poprawnie nosić kask?
Aby osiągnąć najlepszą możliwą ochronę, należy zwrócic uwagę na dobre dopasowanie kasku do głowy dziecka. Najłatwiej jest przetestować kask, jeśli dziecko trochę potrząsa głowę trochę i kask się nie rusza, to znaczy, że kask leży prawidłowo. Poza tym, paski kasku powinny ukladać się na kształt litery Y. Ucho powinno znajdować się pomiedzy paskami. Paski nie mogą nachodzić na ucho.


Wszystkie kaski dla dzieci wyposażony w poduszki z pianki dla lepszego dopasowania i wygody. Ponadto, większość kasków jest wyposażona w regulowany system zamykania zapewnienia właściwego dopasowania.

Jeżeli nie jesteś pewien, który kask wybrać, prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta.

';