×
Menu

Trucki do Deskorolek Cruiser

  Filtr
Marki
Szerokość ośki
Szerokość hanger'a
Truck type

Warto wiedzieć

Trucki do deskorolki cruiser dopasowane do Twojego stylu jazdy

Jeśli chodzi o trucki do deskorolki cruiser, nie ma sztywnych reguł dotyczących ich wyboru. Możesz kupić standardowe trucki deskorolkowe, powszechnie wykorzystywane w klasycznych deskach do trików, albo trucki z odwróconym kingpinem, standardowo montowane w longboardach. Większość cruiserów wykorzystuje tzw. trucki typu topmount, które montuje się od spodu decku.

W cruiserach trucki są zazwyczaj skręcone luźniej niż w zwykłych deskorolkach czy longboardach, co pozwala na łatwiejsze skręcanie.

Jakiego rozmiaru trucków potrzebuję do deski cruiser?

Ogólna zasada jest taka, ze trucki powinny być tej samej szerokości co deck. W zasadzie oznacza to, że do zdecydowanej większości cruiserów będą pasować trucki w rozmiarze 150 mm. Oczywiście możliwe jest zamontowanie zarówno mniejszych i większych trucków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, o tym jak wybrać właściwy rozmiar trucków do Twojej deski, sprawdź nasz Przewodnik po Rozmiarach Trucków.

Wybór rozmiaru zależy w pełni od Twoich preferencji, istotne jest jednak, by zachowany był odpowiedni dystans między blatem i kółkami. Posiadanie zbyt dużych trucków zwiększa ryzyko wheelbite'ów i może się negatywnie odbić na Twoich wrażeniach z jazdy.

Jeśli masz problem z wheelbite'ami, powinieneś rozważyć zakup Riser Padów do Deskorolek Cruiser.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki