×
Menu

Rolkarstwo agresywne

Czym jest agresywna jazda na rolkach?

Agresywna jazda na rolkach polega na wykonywaniu trików i akrobacji na skateparkach i w środowiskach miejskich. Głównym celem rolkarzy tej dyscypliny jest wykonywanie grindów, skoków i ślizgów, w przeciwieństwie do jazdy fitness lub freestyle, które skupiają się na osiąganiu wysokiej prędkość, pokonywaniu długich dystansów lub dojazdach do pracy.

Rolki agresywne są zbudowane z wytrzymałych materiałów, aby wytrzymać uderzenia i twarde lądowania, a solidna konstrukcja charakteryzująca tej rodzaj sprzętu zapewnia najlepsze osiągi i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Czy możesz wykorzystywać rolki agresywne do jazdy ulicznej?

Jak najbardziej! I to nie tylko, rolki te świetnie sprawdzą się w wielu stylach. W jeździe agresywnej wyróżnia się trzy główne dyscypliny opisane poniżej:

Jazda uliczna

Jazda uliczna lub freestyle odbywa się w warunkach miejskich, lub miejscach, które nie są specjalnie zaprojektowane pod wykonywanie trików. Jako przeszkody wykorzystujesz przedmioty codziennego użytku, takie jak poręcze i schody. Ważną częścią tego stylu jest kreatywność i poszukiwanie nowych, ekscytujących miejsc do wykonywania trików.

Park & Vert

Jazda parkowa odbywa się na skateparkach. Specjalnie zaprojektowane przeszkody pozwalają ćwiczyć i udoskonalać umiejętności techniczne oraz łączyć szereg trików. Vert skating charakteryzuje się jazdą na dostosowanych do tego pionowych rampach. Ten styl jazdy zazwyczaj skupia się na akrobacjach w powietrzu.

Powerblading

Powerblading to specjalny podrodzaj jazdy agresywnej, w którym nacisk kładziony jest na prędkość. Do tego stylu jazdy wykorzystuje się kształt buta agresywnego, płaskie szyny i większe niż zwykle koła. Takie połączenie części ułatwia skakanie ze schodów i innych przeszkód podobnych do tych wykorzystywanych w sporcie parkour.

Jeśli szukasz bardziej wszechstronnego stylu jazdy, który łączy wykonywanie trików i jazdę fitness, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rolek do freeskatingu. Zobacz naszą kategorię Freeskates, w której znajdziesz więcej informacji na temat tego typu jazdy.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki