Wyprzedaż
Oszczędź nawet do 80%  -  Ponad 300 przecenionych produktów!  -  Kliknij tutaj
×
MENU

Wyposażenie Ochronne

Warto wiedzieć

Dobry sprzęt ochronny na śnieg zawiera w sobie odpowiedni sprzęt ochronny na narty

Mimo że lawiny, burze śnieżne i niebezpieczne wypadki nie są codziennością - to jednak, niestety, się zdarzają. Każdego roku słyszymy przerażające historie o sytuacjach, gdy narciarze zostają porwani przez lawiny, a ekipy ratownicze mają wielkie trudności z odnalezieniem ofiar pod zwałami śniegu.

Wysoki poziom bezpieczeństwa narciarskiego zawiera bycie przygotowanym na potencjalne wypadki, posiadanie odpowiedniego sprzętu ochronnego może być dużą przewagą. Zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak również o spokój umysłu. Jeśli jesteś dobrze przygotowany na potencjalny wypadek, to jesteś w stanie cieszyć się swoją wyprawą narciarską bez zamartwiania się. Jeśli masz dzieci, które po raz pierwszy wybierają się na swoją pierwszą wycieczkę na narty ze znajomymi czy szkołą, to da rodzicom pewne bezpieczeństwo, gdy dziecko ma na sobie sprzęt ochronny, a nawet może detektor lawinowy.

Kiedy odpowiedni sprzęt ochronny na narty jest ważny

W tej kategorii znajdziesz szeroki asortyment różnych detektorów lawinowych i sprzętu do kopania, na wypadek znalezienia się w niebezpiecznej sytuacji lawinowej. Znajdziesz tu również bardziej klasyczne i old-schoolowe elementy sprzętu ochronnego jak ochraniacze crash pants/impact shorts, ochraniacze pleców i kaski narciarskie i snowboardowe.

Ochraniacze pleców zapobiegają poważnym urazom kręgosłupa i bioder, które są dość częste wśród narciarzy, niestosujących tego rodzaju ochrony. Zawsze zalecamy zakładanie kasku narciarskiego, aby chronić głowę przed uderzeniami i obrażeniami. Lawinowy sprzęt ochronny jest dla każdego, kto czerpie przyjemność z eksplorowania stoków poza wyznaczonymi trasami i potrzebuje dodatkowego, specjalistycznego sprzętu.

Zawsze pamiętaj o wyszukaniu informacji i edukowaniu samego siebie oraz stosowaniu środków bezpieczeństwa przed eksplorowaniem stoków poza wytyczonymi trasami.