×
Menu

Ochraniacze Narciarskie

Czy ochraniacze na narty są mi potrzebne?

Jazda na nartach może być niebezpiecznym sportem - duże prędkości, wymagające warunki śniegowe i nieodpowiedzialni turyści to tylko niektóre z odpowiedzialnych za to czynników. By chronić się przed odniesieniem groźnych konstrukcji, warto korzystać z wysokiej jakości sprzętu ochronnego. Upadki są nieodłączną częścią tego sportu, zwłaszcza dla początkujących, którzy wciąż doskonalą swój zmysł równowagi. Mimo iż doświadczeni narciarze upadają rzadziej, ryzyko kontuzji jest często nawet większe ze względu na osiągane przez nich duże prędkości.

Do najczęstszych urazów, do jakich dochodzi podczas jazdy na nartach, należą zerwane więzadła, stłuczone biodra i kość ogonowa, a do poważniejszych - wstrząśnienie mózgu czy nadwyrężenie kręgosłupa.

Jakich ochraniaczy potrzebuję na narty?

Najważniejszym elementem sprzętu ochronnego jest kask narciarski. Pamiętaj, by upewnić się, że posiada on odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i jest właściwie dopasowany do rozmiaru głowy. Na szczęście wszystkie oferowane przez nas kaski posiadają certyfikaty uprawniające do korzystania z nich podczas uprawiania sportów zimowych. Chociaż świeży śnieg jest miękki i puszysty, z czasem ubity na stoku może stać się twardy jak lód. Dlatego tak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie głowy na wypadek upadku.

Ochraniacze na plecy oraz spodenki ochronne pełnią analogiczną funkcję. Są one zaprojektowane tak, by skutecznie pochłaniać i dystrybuować energię uderzeń, tak by zapobiegać powstawaniu siniaków i kontuzjom mięśniowym.

Innym sposobem na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w górach jest zaopatrzenie się w sprzęt lawinowy. Przechowuje się go zazwyczaj w plecaku narciarskim i przydaje się on w poszukiwaniu i ratowaniu osób zasypanych przez lawinę. Jest to sprzęt przeznaczony dla zaawansowanych narciarzy, którzy posiadają odpowiednie przeszkolenie z zakresu jego użycia i mają doświadczenie w jeździe poza przygotowanymi stokami.

Za sprzęt ochronny uznaje się również gogle narciarskie. Chronią one Twoje oczy przed słońcem, wiatrem i śniegiem i zapewniają Ci optymalną widoczność na stoku. Sprawdź naszą ofertę Gogli Narciarskich.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki