×
Menu

Kaptury Neoprenowe

  Filtr
Marki
Rozmiar

Jak gruby powinien być kaptur neoprenowy?

Grubość kaptura neoprenowego podaje się w milimetrach. Im grubszy jest kaptur, tym lepiej będzie on utrzymywał ciepło. Zakres grubości zamyka się zwykle w przedziale 1-6 mm. Najgrubsze kaptury przeznaczone są na naprawdę niskie temperatury. Największą popularnością wśród entuzjastów sportów wodnych poszukujących odrobiny dodatkowego ciepła cieszą się kaptury neoprenowe o grubości 2 mm lub 3 mm.

Czy włożyć kaptur pod piankę?

Czy lepiej włożyć kaptur pod kołnierz pianki czy założyć go na jej wierzch? To pytanie, które rozgrzewa do czerwoności miłośników sportów wodnych. Dla niektórych jest to nieomal kwestia życia i śmierci, o którą gotowi są zawzięcie się kłócić. Jeśli włożysz kaptur pod kołnierz pianki, prawdopodobnie będzie Ci cieplej, jednak spowoduje to również, że większa ilość wody będzie przedostawać się do wnętrza pianki. Wypróbuj oba rozwiązania i sprawdź, które bardziej Ci odpowiada.

Czapki neoprenowe mogą stanowić alternatywę do kapturów. Nosząc neoprenowe beanie, nie musisz się martwić, czy wsadzać je pod piankę, czy nie. Nie zakrywa ono wprawdzie tak dużej powierzchni skóry, ale za to łatwo się je ściąga i zakłada. Inny sprzęt, który może Ci się przydać podczas uprawiania sportów wodnych, znajdziesz w kategorii Akcesoria do Pianek Neoprenowych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki