×
Menu

Kaptury neoprenowe

  Filtr
Marki
Rozmiar

Koniec z chłodną głową!

Głównym zadaniem dobrego kaptura neoprenowego jest izolowanie i docieplenie głowy. Jeśli próbowałeś kiedyś surfować w bardzo zimnej wodzie, to możliwe że doświadczyłeś tzw. ‘"ice cream headache" lub "brain freeze" ze względu na naglą zmianę temperaturę. Gruby i wysokiej jakości kaptur zapobiegnie takim sytuacjom.

Wszystkie kaptury, jakie są w naszej ofercie, są wysokiej jakości produktami najlepszych firm w biznesie sportów wodnych. Jeśli kupisz swój następny kaptur neoprenowy w sklepie SkatePro, to otrzymasz produkt, który będzie ci służył przez wiele lat.

Jeśli masz długą szyję, to oczywiście powinieneś kupić kaptur z długą szyją. Ważne jest, by twój kaptur pokrywał całą szyję.

Jak przy wszystkich elementach pianki do pływania z neoprenu, kaptur musi być dobrze dopasowany. Jeśli jest zbyt duży, to woda wleje się do środka, usuwając większość efektu ocieplania głowy. Innymi słowami - nie będzie ci zbyt ciepło. Jeśli będzie zbyt mały, to nie będzie zbyt wygodny i możesz mieć problemy z oddychaniem.

Chować czy nie chować kaptur neoprenowy?

Czy kaptur neoprenowy powinien być schowany pod pianką do pływania czy zostawiony na zewnątrz stroju? Jest to jedno z wielkich pytań i kwestia wręcz religijna dla niektórych osób. Jeśli zdecydujesz się na schowanie kaptura pod strojem, to z pewnością będzie ci cieplej, lecz jednocześnie więcej wody będzie dostawało ci się do wnętrza pianki do pływania.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki