MENU
×

Dziecięce buty narciarskie

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Flex
Cechy wkładek

Ważną rzeczą jest, aby dziecko miało odpowiednie buty narciarskie. Zewnętrzna część buta składa się z twardej obudoway plastikowej, dlatego też jest bardzo ważne, aby odczuwać komfort w środku buta. Wysokiej jakości but dziecięcy zazwyczaj ma dodatkową wkładkę w środku, aby utrzymywać stopę w cieple.

Wybór rozmiaru butów narciarskich

Jesli dzieci mają czerpać przyjemność z jazdy na nartach, jest bardzo ważne, aby buty nie były za małe, ponieważ to powoduje zimne stopy, przetarcia i urazy. Wiele dziecięcych butów narciarskich można dostosować, tak, że jest możliwość kilku rozmiarów, więc buty "rosną razem z dzieckiem". Dlatego istotną rzeczą jest odpowiednie dobranie rozmiaru butów, ani za małe ani za duże, bo to może zrujnować całą wycieczkę i przyjemność z jazdy.

Klamry do butów narciarskich

Większość butów narciarskich posiada 3-4 klamry, co sprawia, że buty dobrzę trzymają sie na stopach, jednak większość dzięciecych butów narciarskich ma 2 klamry. Buty dobrze trzymają sie na małych stopach dziecka, oraz są łatwiejsza w założeniu. Klamry są zazwyczaj wykonane z plastiku, ale w profesjonalnych butach narciarskich są one wykonane z metalu.

Na tej stronie znajdziesz cały dostępny zakres butów narciarskich dla dzieci.

';