×
Menu

Narty Freestyle / Narty Twintip

Warto wiedzieć

Konstrukcja narty freestyle

Narty freestyle, nazywane również nartami twintip, ponieważ narty te posiadają wygięte do góry dzioby i końcówki. Wygięte zakończenia nart zapobiegają oporowi i ułatwiają wykonywanie tricków w snow parkach i na stokach. Ponadto, narty twintip umożliwiają lądowanie tyłem, jak również jazdę tyłem. Design twintip stał się standardowym designem większości nart freestyle, ponieważ jest to świetny design do jazdy w trochę głębszym śniegu.

Narty twintip często posiadają miękką sztywność – zarówno podłużną jak i poprzeczną – dzięki czemu są elastyczne i sprężyste. Zazwyczaj, tego rodzaju narty mają szerokie zakończenia i talię, a konstrukcja zawiera miękkie materiały dla lepszego tłumienia uderzeń. Narty twintip zazwyczaj posiadają rocker na zakończeniach i płaski środek.

Narty twintip to narty freestyle

Narty twintip często nazywane są nartami freestyle, ponieważ są odpowiednie do różnych dyscyplin freestyle, tak samo jak w przypadku snowboardów. Różne dyscypliny freestyle są częścią sceny narciarskiej od wielu lat, lecz od lat 90. zeszłego wieku narciarze zaczęli wykonywać tricki w snow parkach przeznaczonych dla snowboardzistów. Narciarze potrzebowali nowego rodzaju nart, przeznaczonych do tej nowej dyscypliny, więc wkrótce wielu producentów zaczęło produkować narty z designem twin tip.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki