×
Menu

Ochraniacze na Łyżwy

Dlaczego warto używać ochraniaczy do jazdy na łyżwach?

Ochraniacze na łyżwy mają na celu zapobieganiu kontuzjom w przypadku upadków. Śliska nawierzchnia i wąskie ostrze łyżew wymagają dobrej koordynacji ruchowej, nic dziwnego więc, ze ryzyko poniesienia kontuzji jest stosunkowo duże. Zwłaszcza początkujący łyżwiarze mają często problem z utrzymaniem równowagi. Doświadczeni łyżwiarze za to osiągają niekiedy bardzo wysokie prędkości, co może skutkować groźnymi konsekwencjami w przypadku upadku.

Czy potrzebuję ochraniaczy na łyżwy?

Stosowanie ochraniaczy nie tylko minimalizuje ryzyko odniesienia kontuzji, ale również daje Ci spokój umysłu i pozwala na większą pewność siebie podczas jazdy. Łyżwiarze figurowi, których oglądać możemy np. podczas Igrzysk Olimpijskich, nie noszą wprawdzie ochraniaczy - są to jednak doświadczeni specjaliści, którzy rzadko popełniają błędy.

Łyżwiarze rekreacyjni powinni się skupić przede wszystkim na częściach ciała, które są najbardziej narażone na uszkodzenia w razie upadku. Będą to przede wszystkim kolana, łokcie i nadgarstki, chociaż warto chronić też biodra i okolice kości ogonowej. Ochraniacze pozwolą Ci zadbać o każdą z tych części ciała, dzięki czemu będziesz mógł czuć się pewnie i bezpiecznie. Ochraniacze nie zawsze trzeba zakładać na ubranie. Na rynku dostępne są również cieńsze, bardziej kompaktowe ochraniacze, które możesz założyć pod spodnie i bluzę, jeśli nie chcesz, żeby były widoczne.

Hokej na lodzie to sport, który wymaga szczególnie rygorystycznego podejścia do środków bezpieczeństwa. Przeznaczone do niego ochraniacze to w zasadzie osobna kategoria sprzętu. Sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy do Hokeja.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki