MENU
×

Longboard Kółka

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Szerokość kółka
Twardość kół

Koła do Longboard

Koła do Longboard są zazwyczaj większe i bardziej miękkie niż zwykłe koła do deskorolki. Im większy rozmiar tym daje większą szybkość i miększe uretany zapewnia lepszą przyczepność - zarówno obie rzeczy, które są dobre dla stylu jazdy na longboardzie.

Koła do Cruisera

Do jazdy po ulicach, większość rolkarzy wybiera miękkie kółka chociaż ich szybkość i akceleracja jest obniżona nieznacznie z ich powodu. To dlatego że miękkie koła mają lepsze wchłanianie wstrząsów i dlatego są bardziej wygodne do jazdy na wyboistych drogach.

Koła do Longboardów przesuwnych

Do przesówanych Longboardów twarde koła są zazwyczaj o wiele lepiej. Przede wszystkim dlatego, że mają mniejszą przyczepność, co oznacza że ​​łatwiej jest ją przesuwać. Po drugie dlatego, że twardsze kółka są bardziej trwałe, co jest dobre dla przesuwnych Longboardów gdzie kółka zostaną zużyte w większym stopniu.

Koła do Longboard Downhill

Do zjazdów logicznie lepszym rozwiązaniem były by twarde koła, ponieważ można osiągnąć większą prędkość z nimi, ale większość rolkarzy downhillowych wybiera odwrotnie. Powodem, dla którego tak się dzieje jest to że podczas jazdy na deskach w dół można osiągnąć bardzo dużą prędkość dzięki czemu jest trudno skręcać bez poślizgu. Dodatkowa przyczepność z miękkimi kołami ułatwia skręcanie podczas zjazdów, co pozwoli na utrzymanie się na drodze gdy jest to najtrudniejsze.

';