×
Menu

Kółka do longboardu

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Szerokość kółka
Twardość kół

Warto wiedzieć

Jakie kółka longboardowe wybrać?

Kółka do longboardów występują w różnych wariantach rozmiaru, kształtu czy koloru. Wybór właściwych kółek jest bardzo istotny, ponieważ wpływa na Twój styl jazdy i to, jak szybko jesteś w stanie jechać. Wykonane zwykle z poliuretanu kółka są nieco większe niż te używane w klasycznych deskorolkach. Wiele z nich można zresztą zamontować w zwykłej deskorolce, w ten sposób w zasadzie przekształcając ją w cruisera. Pamiętaj jednak, by wybierać raczej kółka o rozmiarze 65 mm lub mniejszym oraz zastanów się nad skorzystaniem z riser padów, by uniknąć zahaczania kół o deck podczas skręcania.

Jak duże powinny być kółka w moim longboardzie?

Najistotniejsza przy wyborze kółek do longboardu jest ich wielkość. Krótkimi słowy, mniejsze kółka pozwalają na szybsze rozpędzanie się, lecz oferują mniejszą prędkość maksymalną. Większe kółka z kolei wolniej się rozpędzają, za to można osiągnąć na nich wyższą prędkość. Poza tym większe kółka lepiej radzą sobie z nierównościami w nawierzchni. Najbardziej popularne są kółka o średnicy 70 mm, znaleźć jednak można rozmiary od 64 do 80 mm.

Jaką twardość powinny mieć moje kółka?

Twardość kółek longboardowych określa ustandaryzowana, branżowa skala twardości. Twardsze kółka zapewniają lepsze przyspieszenie i pozwalają osiągać wyższe prędkości maksymalne. Dzięki temu, że mają niższą przyczepność, lepiej nadają się do slide'ów. Miększe kółka będą ogółem wolniejsze, lecz bardziej przyczepne, co sprawia, że sprawdzą się idealnie podczas luźnego cruisingu.

Jeśli szukasz kółek do innych rodzajów desek, sprawdź naszą ofertę Kółek do Deskorolek oraz Kółek do Cruiserów.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki