×
Menu

Kółka do Longboardu

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Szerokość kółka
Twardość kół

Warto wiedzieć

Kółka do longboardu vs. kółka do deskorolki

Kółka do Longboardu są zazwyczaj większe i bardziej miękkie niż zwykłe kółka do deskorolki. Im większy rozmiar tym większa prędkość, a bardziej miękki uretan zapewnia lepszą przyczepność - obie te rzeczy są dobre dla stylu jazdy na longboardzie.

Bez względu na to, czy szukasz kółek longboardowych w celu wymiany zużytych, wymiany na lepsze lub wymiany w celu spersonalizowania wyglądu longboardu, to z pewnością znajdziesz tutaj to, czego szukasz.

Kółka do deskorolki cruiser dla absorpcji wstrząsów i płynnej jazdy

Do jazdy po ulicach większość deskorolkarzy wybiera miękkie kółka, chociaż ich prędkość i przyspieszenie jest nieznacznie obniżona z tego powodu. To dlatego, że miękkie kółka mają lepszą absorpcję wstrząsów i z tego powodu są bardziej wygodne do jazdy na wyboistych drogach.

Kółka longboardowe do slide'ów

Do slidingu twardsze kółka są zazwyczaj dużo lepsze. Przede wszystkim dlatego, że mają mniejszą przyczepność, co oznacza że ​​łatwiej wykonujesz slide. Po drugie dlatego, że twardsze kółka są bardziej wytrzymałe, co jest dobre do slidingu, gdzie kółka zużywają się w większym stopniu.

Kółka do longboardów downhill i dlaczego powinno się wybierać te miękkie

Do zjazdów downhill logicznie lepszym rozwiązaniem byłyby twardsze kółka, ponieważ można osiągnąć większą prędkość, ale większość deskorolkarzy downhillowych wybiera odwrotnie. Powodem, dla którego tak się dzieje jest to, że podczas jazdy w dół można osiągnąć bardzo dużą prędkość, dzięki czemu jest trudno skręcać bez poślizgu. Dodatkowa przyczepność z miękkimi kółkami ułatwia skręcanie podczas zjazdów, co pozwoli na utrzymanie się na drodze, gdy jest to najtrudniejsze.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki