×
Menu

Rolki agresywne

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Rozmiar buta
Poziom umiejętności

Warto wiedzieć

Rolki agresywne stworzone do jazdy wyczynowej

Rolki agresywne są zaprojektowane z myślą o skakaniu i wykonywaniu trików. Ich buty są bardzo solidne i wytrzymałe, by bez szwanku radzić sobie z mocnymi uderzeniami, jednocześnie skutecznie chroniąc Twoje stopy.

Konstrukcja rolek agresywnych sprawia, że są one idealne do grindowania na różnych powierzchniach i wykonywania skomplikowanych, technicznych ewolucji. Do rolek agresywnych zaliczamy zarówno tradycyjne rolki inline, jak i czterokołowe wrotki. Znacznie większą popularnością cieszą się jednak te pierwsze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rolek agresywnych?

Pierwszym czynnikiem, który powinieneś ocenić, jest poziom Twoich umiejętności. Możesz znaleźć rolki odpowiednie zarówno dla zupełnie początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Modele dla początkujących posiadają zazwyczaj twardszą skorupę dla dodatkowej stabilności i ochrony. Profesjonalne modele korzystają często z bardziej miękkich butów. Miększy but to większa elastyczność, a zatem lepsza kontrola i responsywność przy robieniu trików.

Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj szyny. Standardem w branży są szyny typu Anti-rocker, które umożlliwiają znacznie łatwiejsze grindowanie niż tradycyjne układy flat. Szyny freestylowe pozwalają z kolei na większą swobodę i kreatywność podczas grindów, dzięki szerszej centralnej powierzchni ślizgu.

Na koniec powinieneś zastanowić się nad rozmiarem kółek. Ogólna zasada jest taka, że im mniejsze kółka, tym większa łatwość w robieniu trików. Większe kółka są bardziej odpowiednie przy wykonywaniu dużych, "parkourowych" skoków w środowisku miejskim.

Podczas wykonywania trików, nie zapominaj o swoim bezpieczeństwie. Wszystkie niezbędne ochraniacze znajdziesz w naszej bogatej ofercie Ochraniaczy na Rolki.

Rolki Agresywne vs Rolki Fitness

Rolki agresywne od tradycyjnych rolek fitness różnią się przede wszystkim rozmiarem kółek oraz konstrukcją buta i płozy. Rolki agresywne zazwyczaj korzystają ze znacznie mniejszych kółek - standardem są rozmiary między 55 a 80 mm. W rolkach fitness zwykle montowane są natomiast kółka o średnicy 80 - 100 mm. Małe kółka nie pozwalają wprawdzie na osiąganie dużych prędkości, pozwalają jednak na łatwiejsze grindowanie i zapewniają lepszą stabilność.

Różna jest także konstrukcja butów i szyn. Skorupy butów rolek agresywnych wykonane są zwykle z twardego plastiku, podczas gdy w butach rolek fitness można znaleźć bardzo różne rozwiązania. Twarda plastikowa skorupa sprawia, że rolki agresywne są cięższe od zwykłych.

Różnice występują również w rodzajach wykorzystywanych szyn. Szyny rolek fitness występują zazwyczaj w układzie flat, w którym wszystkie kółka są tej samej wielkości. Rolki agresywne używają z kolei szyn typu anti-rocker, w których dwa kółka są większe, a dwa mniejsze.

Nie jesteś pewien, czy rolki agresywne to właściwy wybór? Sprawdź nasz Poradnik Zakupu Rolek, by upewnić się, że wybierzesz produkt idealny dla siebie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki