×
Menu

Rolki agresywne

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła
Twardość kół
Rodzaj szyny

Warto wiedzieć

Rolki agresywne do trików i freestyle'u

Jeśli nie boisz się ryzyka i masz zamiar skakać na swoich rolkach, robić triki i ewolucje czy jeździć po poręczach to rolki aggressive są dla Ciebie właściwym wyborem. Jazda agresywna to specjalny styl jazdy na rolkach, gdzie główną intencją jest robienie ewolucji i sztuczek. Rolki agresywne to wytrzymały sprzęt, który pozwoli Ci na grindowanie, skoki, ślizgi i wiele innych trików.

Co charakteryzuje rolki wyczynowe?

Rolki aggresive to przede wszystkim wytrzymały i twardy but, odporny na wszelkie uderzenia oraz chroniący Twoją stopę. Kółka są bardzo małe, ponieważ rolki agresywne przeznaczone są do wykonywania trików, a nie szybkiej jazdy. Ponadto, małe kółka są bardziej praktyczne, gdyż nie przeszkadzają w trakcie trików, np. grindów.

Rolki agresywne składają się z kilku istotnych elementów: buta, wkładki, cholewki, soulplate oraz szyny, na której montowane są kółka. Każda z tych części jest wymienna, co oznacza, że bez problemu możesz dokupić nowy element, kiedy Twoje rolki zaczną się zużywać. Najbardziej podatne na uszkodzenia są szyny i plate. Zamiast kupować nowe kółka, możesz wymienić samą szynę i zmienić ułożenie kółek, tak by zużywały się równomiernie. Na przykład możesz wybrać szynę z tylko dwoma kółkami, co ułatwi grindy. Żeby dowiedzieć się więcej o ustawieniu kółek przeczytaj nasz Przewodnik do rolek aggressive.

Jak używać rolek freestyle?

Oprócz powyższych cech i zalet, rolki agresywne nadają się do jazdy miejskiej czy w skateparku. Jazda uliczna czy freestyle ma miejsce w przestrzeni miejskiej i nie zawsze wiąże się z wykonywaniem trików i ewolucji. Jeżdżąc po mieście korzystasz ze wszystkiego co Cię otacza, schodów, rurek, murków i innych przeszkód. Kreatywność i znajdowanie odpowiednich miejsc to ważna cześć ulicznej jazdy na rolkach.

Jazda w skateparku to wyzwanie, w którym liczy się przede wszystkim robienie trików i sztuczek. Specjalnie zaprojektowane przeszkody i otoczenie profesjonalistów pozwalają Ci na poprawianie swoich umiejętności i przesuwanie granic własnych możliwości.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki