×
Menu

Kółka do Surfskate

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica koła
Twardość kół

Jakie są najlepsze kółka do jazdy na Surfskate?

Zakup właściwych kółek do deski surfskate jest jednym z kluczowych elementów w odtworzeniu charakterystycznego uczucia "surfowania" po asfalcie. Dwa aspekty, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy zakupie kółek, to ich rozmiar oraz twardość.

Jeśli chodzi o rozmiar, najczęściej wybierane są kółka o średnicy 60-70 mm, chociaż oczywiście dostępne są również mniejsze rozmiary. Zakup kółek o średnicy większej niż 70 mm znacząco podnosi ryzyko tzw. wheelbite'ów, czyli sytuacji, w której kółko zahacza podczas jazdy o spód blatu deski. Mniejsze kółka pozwolą Ci na skuteczniejsze przyspieszanie, obniżą jednak prędkość maksymalną deski.

Twardość kół surfskate mierzy się w tej samej skali, której używa się w przypadku kół do innych deskorolek. Im wyższy numer, tym twardsze będą kółka. Miększe kółka zapewnią Ci większą przyczepność, podczas gdy twarde będą szybsze. To, jakie wybierzesz, zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli poszukujesz zrównoważonego, uniwersalnego rozwiązania, wybierz twardość 78A-84A. Innym czynnikiem, który może być istotny, jest Twoja waga. Jeśli jesteś nieco cięższy, powinieneś wybrać twardsze kółka.

Kiedy wymienić koła w desce Surfskate?

Kółka do surfskate nie mają określonego terminu przydatności do użycia, a to, kiedy będziesz musiał je wymienić, zależy przede wszystkim od tego, jak często i w jaki sposób jeździsz. Jeśli zaczynają tracić swój pierwotny kształt albo pojawiają się na nich wypłaszczone punkty, prawdopodobnie powinieneś rozważyć zakup nowych. Pamiętaj również o właściwej konserwacji łożysk.

Jeśli czujesz, że powinieneś wymienić również trucki w swojej desce, sprawdź naszą ofertę Trucków Surfskate.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki