×
Menu

Ochraniacze na Kolana BMX

  Filtr
Marki
Rozmiar

Ochraniacze na kolana to podstawowa ochrona nóg podczas jazdy na BMX

W większości sportów wyczynowych nieudane lądowania kończą się upadkiem na kolana. Dotyczy to również jazdy na BMX. Ochraniacze na kolana, inaczej nakolanniki, chronią Twoje kolana przed nieprzyjemnymi konsekwencjami upadków i mogą uchronić Cię przed ciężkimi kontuzjami, które mogłyby uniemożliwić Ci trenowanie przez długie miesiące. Zaleca się je zwłaszcza początkującym, chociaż bardziej doświadczeni riderzy, wykonujący skomplikowane triki również nie powinni zapominać o swoim bezpieczeństwie.

Twarde Nakolanniki vs. Miękkie Nakolanniki

Ochraniacze na kolana przeznaczone do jazdy na BMX można właściwie podzielić na 2 kategorie. W zależności od Twoich preferencji is stylu jazdy, jedna z opcji może Ci odpowiadać bardziej od drugiej.

Jeśli zależy Ci na maksymalnym poziomie ochrony, najlepiej sprawdzą się ochraniacze twarde. Najskuteczniej zapobiegają one kontuzjom. Twarda i wytrzymała skorupa zewnętrzna skutecznie pochłania energię nawet najmocniejszych uderzeń. Ta opcja będzie najbezpieczniejsza zwłaszcza dla riderów, którzy lubią wykonywać triki powietrzne na dużej wysokości. Niektóre modele posiadają nieco dłuższą konstrukcję, która rozciąga się także na piszczel. Tego typu ochraniacze określane są zwykle jako ochraniacze kolan i goleni BMX.

Miękkie ochraniacze na kolana zapewniają bardziej komfortowe i precyzyjne dopasowanie. Są również lżejsze i mniejsze od ochraniaczy twardych, dzięki czemu można je nosić również pod spodniami.

Zakup twardych lub miękkich ochraniaczy na kolana to mądry wybór. Ta część ciała pełni bardzo istotną rolę w naszym życiu codziennym, dlatego warto odpowiednio ją chronić. By znaleźć odpowiednie ochraniacze na dolną część nóg, sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na Golenie i Kostki BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki