MENU
×

Buty narciarskie do jazdy na biegówkach - Backcountry

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Kompatybilny system wiązań

Jakość butów narciarskich backcountry osiągnęła nowe wyżyny

Czy kiedykolwiek chciałeś powrócić do korzeni jazdy na nartach biegowych? Teraz masz taką możliwość. Oryginalny styl jazdy na nartach biegowych wywodzi się z krajów skandynawskich. W ciągu kilku ostatnich lat narciarstwo backcountry bardzo się rozwinęło i wiele osób uważa to za dobrą okazję do ulepszenia sprzętu. Tak też jest w przypadku butów do jazdy backcountry.

Zestaw butów do jazdy backcountry na biegówkach można porównać z zestawem butów do wspinaczki. Skoro spędzasz pół albo i cały dzień chodząc i jeżdżąc w tych butach, to chyba warto, aby zapewniały wysoki poziom komfortu, były stabilne i ciepłe. Zazwyczaj wykonuje się je ze skóry lub Thinsulate.

Wybierz podeszwy wybierając buty narciarskie do jazdy backcountry

Istnieją dwa różne rodzaje podeszw, na które natkniesz się poszukując butów narciarskich do jazdy na nartach biegowych cross country. Pierwszy rodzaj jest podobny do buta telemark, w którym końcówka na palcach buta jest wciskana w wiązania. Taki setup jest idealny jeśli lubisz jazdę downhill w stylu telemark, podczas której pięta nie jest skrępowana wiązaniami.

Drugi typ podeszwy przypomina bardziej klasyczne buty. W tym przypadku but jest podpięty do wiązania za pomocą metalowego patyka, ale daje o wiele większą elastyczność niż każda para butów do narciarstwa alpejskiego.

';