×
Menu

Suporty Rowerowe BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Średnica osi korby
Suport rowerowy

Suport BMX to serce Twojego roweru

Suport BMX to element montowany w ramie roweru, w miejscu, w którym spotykają się ze sobą ramiona korby. Miejsce to nazywa się mufą suportu. Suport składa się z 2 łożysk oraz tulejek, które umożliwiają obracanie pedałami i napędzanie roweru. Części te są solidnie wykonane i bardzo wytrzymałe, by poradzić sobie z obciążeniami, do jakich dochodzi podczas intensywnego pedałowania.

Różne rodzaje suportów BMX

Na rynku dostępne są cztery rodzaje suportów: amerykańskie, typu mid, hiszpańskie oraz europejskie. Każdy z nich posiada odmienny rozmiar obudowy łożyska, dlatego musisz dobrać taki, który będzie pasował do mufy w Twojej ramie.

Najstarszym rozwiązaniem są suporty amerykańskie (American). Mają one największą średnicę ze wszystkich typów suportów oraz posiadają otwarte lub zamknięte łożyska osadzone w specjalnych miskach. Suporty typu MID to prawdopodobnie najpopularniejsze współcześnie rozwiązanie - są łatwe w montażu i pozostają pewnie osadzone w ramie. Suport hiszpański ma niewielkie rozmiary, niską wagę i schludny, elegancki wygląd. Są one niegwintowane i montuje się je poprzez wepchnięcie w ramę. Suporty europejskie (Euro) najczęściej montowane się w rowerach Race BMX. Są one wkręcane, a ich łożyska są umieszczone w dodatkowych miseczkach.

Jaki rozmiar mają suporty BMX?

Suporty rowerowe BMX występują w trzech rozmiarach: 19 mm, 22 mm i 24 mm. Liczby te określają średnicę otworu w łożysku, co oznacza, że należy je dobierać do średnicy osi posiadanej korby. Najpopularniejsze są suporty 19 mm - praktycznie wszystkie marki mają w ofercie takie modele. Suporty 22 mm i 24 mm są grubsze i bardziej wytrzymałe niż modele 19 mm, a jednocześnie zazwyczaj wcale nie są cięższe.

Jeśli szukasz mechanizmu korbowego pod swój nowy suport, sprawdź nasze Korby BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki