×
Menu

Sztyce BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Siodełka
Długość sztycy
Średnica sztycy siodełka BMX

Znajdź właściwą sztycę do siodełka BMX

Sztyca BMX to element łączący siodełko z ramą roweru. Sztyce występują w różnych wariantach długości, koloru i, co najważniejsze, wykorzystują różne systemy połączenia z siodełkiem. Ważne jest, by sztyca była kompatybilna z rodzajem posiadanego przez Ciebie siodełka. Wielu riderów przy zakupie nowego siodełka decyduje się więc również na wymianę sztycy.

Innymi powodami, dla których riderzy decydują się na kupno nowej sztycy, są chęć wymiany na dłuższy model lub posiadanie szerszego zakresu regulacji pozycji siodełka.

Rodzaje sztyc BMX

sztyca pivotal

Najbardziej popularny rodzaj sztyc BMX. Siodełko montuje się w sztycy za pomocą śruby wkręcanej przez górną część siodełka. Blokuje się ono w konkretnej pozycji za sprawą metalowych zębów wyżłobionych w powierzchni sztycy, dzięki czemu możliwy jest wybór wielu różnych stopni nachylenia.

sztyca stealth

Nowsza wersja rozwiązania Pivotal, różniąca się od niego w zasadzie tylko pod jednym względem. Siodełka nie montuje się od góry siodełka, lecz od spodu, przez specjalny gwintowany otwór. Dużą zaletą wykorzystania tego systemu jest brak dziury w górnej części siodełka.

sztyca combo

Sztyca Combo bierze swoją nazwę, z tego, że jest swoistą "kombinacją" siodełka i sztycy. Oba te elementy są ze sobą na stałe połączone. W związku z tym niemożliwe jest dostosowanie kąta nachylenia siodełka. Brak możliwości regulacji rekompensowany jest za to przez niską wagę i wytrzymałość siodełek Combo.

sztyca tripod

Nazwa Tripod bierze się z tego, że sztyca łączy się z siodełkiem w 3 miejscach. Dzięki temu możliwe jest zachowanie schludnego wyglądu bez konieczności drążenia dziury w wierzchu siodełka. Minusem jest z kolei to, że ustawienie siodełka możliwe jest tylko w 2 różnych pozycjach.

sztyca rail

Sztyce Rail posiadają 2 specjalne platformy, które łączą się z szynami zamontowanymi na spodzie siodełka. Wyposażone są one w specjalne wycięcia, które umożliwiają regulację kąta nachylenia siedziska.

Sprawdź naszą ofertę Siodełek BMX. Jeśli potrzebujesz obejmy do montażu swojego siodełka, możesz również zerknąć na Zaciski Siodełek BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki