×
Menu

Rolki męskie

Męskie|Damskie|Dzieci
  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica koła
Poziom umiejętności

Warto wiedzieć

Wzmocnij się dzięki łyżworolkom

Tutaj znajdziesz rolki dla mężczyzn oraz dla starszych chłopców. Łyżworolki męskie w tej kategorii to rolki fitness, dobre do ćwiczeń. Znajdziesz tu rolki dla początkujących i średniozaawansowanych.

Wielu mężczyzn preferuje rolki od wrotek. Zarówno ze względu na możliwość ich użytkowania w różnych formach sportu, jak również ze względu na większą stabilność kierunkową, przydatną przy większych prędkościach. Ponadto, wiele rolek ma bardziej neutralny lub nawet męski design w porównaniu do wrotek.

Szyny do rolek męskich

Większość rolek męskich posiada plastikowe lub aluminiowe szyny, lecz w wypadku szyn plastikowych to polecane są one dla użytkowników do 80 kg wagi. Z tego względu zazwyczaj dobrym pomysłem jest wybór rolek męskich z szynami aluminiowymi. Szyny plastikowe są bardziej miękkie w porównaniu do szyn aluminiowych, stąd większy opór i musisz mocniej popracować, by uzyskać odpowiedni pęd. Szyny z aluminium zazwyczaj są twardsze, co zapewnia większą stabilność i wyższa prędkość. Należy pamiętać, że rolki aggressive często wyposażone są w szyny z twardego, wytrzymałego plastiku, gdyż jest on bardziej przystosowany do wykonywania trików.

Ogólną cechą rolek z tej kategorii jest wysoki but, zapewniający komfort oraz dobre wsparcie kostki. Przeznaczone są do użytku zewnętrznego, ćwiczeń i przemieszczania się z miejsca na miejsce. Jeśli szukasz rolek męskich do ćwiczeń, to z pewnością znajdziesz tutaj odpowiedni dla siebie model.

Rolki z hamulcem czy bez?

Większość rolek męskich w tej kategorii posiada hamulce na końcu rolki. Jeśli jesteś początkujący lub używasz rolek do ćwiczeń, dobrym pomysłem jest wybrać model z hamulcem. Jeśli preferujesz jazdę szybką lub grę w hokeja na rolkach, powinieneś wybrać odpowiedni model do tych dyscyplin, który często nie ma hamulca, przeszkadzającego zazwyczaj w tych dyscyplinach. Ponadto, przy odpowiednim poziomie umiejętności jazdy na rolkach hamulce są zbędne.

Sprawdź nasz poradnik: Kupowanie rolek, aby znaleźć wskazówki, pomocne przy wyborze odpowiedniego modelu rolek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki