×
MENU

Butorolki Heelys

  Filtr
Kolory
Rozmiar buta
Kółka
Światło
Wyściełana wkładka

Warto wiedzieć

Heelys - buty na kółkach

Butorolki Heelys pozwalają na jazdę gdziekolwiek jesteś. Butorolki wyglądają jak typowe buty, więc wywołują duże zainteresowanie, kiedy nagle zaczniesz na nich jechać.

Butorolki Heelys - jak zacząć zabawę z twoimi nowymi butami na kółkach

Buty z kółkami Heelys sprawiają, że masz wybór - możesz maszerować, możesz też jeździć! Heelys mogą zostać wprawione w ruch jednym prostym ruchem. Jeśli jednak masz ochotę na zwykły spacer, możesz zdemontować kółka z pomocą narzędzia Heelys dołączonego do zestawu i cieszyć się wygodą tradycyjnych trampek. Gdy znowu poczujesz ochotę na jazdę, włóż kółka z powrotem do wnęki buta i bądź gotowy na szaleństwo!

Jeśli chcesz jechać zamiast iść, po prostu przenosisz ciężar swojego ciała na pięty. Można się nauczyć tej techniki bardzo szybko. Jeśli chcesz zahamować, możesz to zrobić na dwa sposoby. Sposób pierwszy to miękkie hamowanie. Technika polega na podniesieniu palców u nóg jeszcze wyżej, aby tył buta oparł się ziemi - w ten sposób wolno zaczniesz hamować. Jeśli chcesz użyć hamowania twardego - odwrotnie jak w pierwszym sposobie, kierujesz palce stóp do dołu i powoli wyhamowujesz. "Heeling" czyli jazda na butorolkach, może się wydawać podobna do jazdy na rolkach, jednak technika jest trochę inna. Butorolki posiadają kółko zamontowane tylko na tyle buta, dlatego za każdym razem, gdy poczujesz się niepewnie, możesz przenieść ciężar na przód butorolek, powstrzymując się tym samym od upadku.

Heelys - oryginalne butorolki

Heelys to buty z kółkiem w podeszwie, które są trwałe i będziesz mógł z nich długo korzystać. Kółka butorolek (FATS) to standardowe, szerokie kółka Heelys, dlatego zapewniają bardzo wysoki komfort jazdy i dobrą przyczepność do podłoża. Kółka posiadają świetne łożyska, co również wpływa na jakość jazdy.

Heelys zostały stworzone w USA w 2000 roku i od tego momentu zaczęły zwiększać swoją popularność na całym świecie. Butorolki Heelys dla dzieci i nastolatków posiadają ciekawe kolory i wzory. Dostępne są modele dla dziewczynek jak i chłopców. Heelys dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, dlatego dorośli również znajdą parę dla siebie. Cała rodzina może spędzać wspólny czas, ciesząc się jazdą na butach Heelys.

Butorolki są dostępne z 1 lub 2 kółkami w podeszwie. Oryginalny model posiada tylko jedno kółko, ale wiele osób wybiera teraz modele butorolek z 2 kółkami, ponieważ są trochę łatwiejsze w jeździe.

Czy mogę używać butorolek do wykonywania trików?

Butorolki mogą być używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Jest dużo łatwiej po prostu jeździć po szkolnym korytarzu czy centrum handlowym robiąc zakupy. Równie dobrze możesz je wziąć do skateparku i świetnie się bawić, próbując różnych tricków.

Jest kilka tradycyjnych tricków jak jazda do tyłu, jazda na jednej nodze czy obroty. Można też wykonywać bardziej skomplikowane tricki, jak skoki z lądowaniem lub wybijaniem się z różnych obiektów. Jeśli Twój model butorolek Heelys posiada nylonową płytkę do grindów, możesz wykonywać grindy na railach itp.

Buty z kółkiem do tańca - Odkryj niesamowite ruchy taneczne dzięki Heelys

Możliwości butorolek są nielimitowane - jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia. Jeśli jesteś tancerzem, albo po prostu uwielbiasz taniec, koniecznie wypróbuj nasze buty na kółkach - gwarancja odkrycia nowych, tanecznych ruchów.

Buty z kółkami w podeszwie były już prezentowane w wielu konkursach talentów. Również dobrze znany artysta Usher użył butorolek Heelys w swoich klipach muzycznych oraz podczas występów. W klipie "You don't have to call" z 2002 roku przedstawiony jest zatłoczony pokój, tańczący ludzie oraz Usher płynnie poruszający się po pokoju. W pierwszym momencie może się wydawać, że to po prostu ciekawy trick, świetnie wykonany przez Ushera. Dopiero po chwili zauważamy kółka wystające z jego butów. To właśnie za sprawą Heelys, choreografia została tak dobrze podrasowana, a ty możesz też wykonywać tego rodzaju triki.

Od czasu prezentacji tego klipu wielu artystów użyło butów z kółkiem w podeszwie w swoich choreografiach, tworząc niesamowite efekty. Heelys ulepszają choreografie taneczne, ponieważ dodają tancerzom płynności, a w tym samym czasie wyglądają jak tradycyjne buty.