×
Menu

Łożyska do Hulajnogi

  Filtr
Klasyfikacja i dokładność łożysk

Łożyska do hulajnogi zapewnią płynną jazdę

Łożyska to element, który umożliwia płynny i szybki obrót kółek hulajnogi. Każde kółko potrzebuje dwóch łożysk. Chociaż każda hulajnoga posiada fabrycznie zamontowane łożyska, z czasem na pewno ulegną one zużyciu i będą wymagały wymiany. We wnętrzu łożyska znajdują się niewielkie kulki, które pomagają równomiernie rozłożyć ciężar użytkownika podczas jazdy

Łożyska składanych hulajnóg są przeważnie stalowe lub ceramiczne. Największą popularnością cieszą się łożyska stalowe, które są wytrzymałe i świetnie sprawdzą się przy codziennym użytkowaniu. Łożyska ceramiczne generują mniejsze tarcie, wytwarzają mniej ciepła i często obracają się szybciej od łożysk stalowych. Łożyska stalowe to jednak bez wątpienia najbardziej przystępne cenowo rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łożysk?

Podczas szukania łożysk do hulajnogi bez wątpienia natkniesz się wielokrotnie na termin "ABEC". ABEC to skala precyzji i jakości wykonania łożysk określana cyframi od 1 do 9. Im wyższy numer, tym większa "precyzja" łożyska, czyli jego zdolność do płynnego obracania się. Łożyska o niższym numerze w skali ABEC są jednak zwykle bardziej wytrzymałe, więc to, że nie są tak wysoko oceniane, wcale nie oznacza, że są niskiej jakości i nie sprawdzą się w Twoim sprzęcie.

Możesz się natknąć również na numer 608. Określa on rozmiar łożyska. To standardowy rozmiar łożysk wykorzystywanych w hulajnogach, deskorolkach i rolkach, które mają wewnętrzną średnicę 8 mm, a zewnętrzną 22 mm.

Żeby nie musieć tak często wymieniać łożysk, zapoznaj się z naszym Poradnikiem Czyszczenia i Smarowania Łożysk i dowiedz się, jak odpowiednio o nie zadbać. Jeśli czujesz, że przydałby Ci się zupełnie nowy zestaw kółek, sprawdź nasze Kółka do Hulajnóg Składanych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki