MENU
×

Junior

  Filtr
Marki
Długość
Woskowanie
Ślizg nart

Wybierz odpowiednie narty biegowe dla dzieci

Narciarstwo biegowe to świetny sport i świetna okazja dla rodzin, by spędzić razem czas. Ponadto, narciarstwo biegowe może być również sportem wyczerpującym fizycznie - jeśli tylko masz taki cel.

"Słaby sprzęt, sprzęt niedopasowany lub narty słabo przygotowane do warunków śniegowych mogą skutkować negatywnymi doświadczeniami narciarskimi, które mogą utkwić w pamięci dziecka na długi czas."

Powyższy cytat pochodzi z kanadyjskiego poradnika dla rodziców, odnoszącego się do sprzętu do narciarstwa biegowego, który podkreśla wagę znalezienia dla dzieci odpowiedniego sprzętu wcześnie w ich "narciarskiej karierze".

Jak długie powinny być narty biegowe dla juniorów?

Wybierając zestaw nart biegowych dla dzieci zasadą jest, że narty powinny sięgać nadgarstka wyciągniętej ręki. Warto zaznaczyć, że wielu producentów ma swoje własne zalecenia, dlatego warto powyższą zasadę pamiętać. Zalecenia producentów są podawane przy opisie produktu.

Większość dostępnych u nas nart biegowych dla dzieci ma długości pomiędzy 100 cm do 170 cm. (39 - 66 cali). Kilka modeli dostępnych jest tylko w jednym lub dwóch rozmiarach. Przykładem jest zestaw Yoko Cross Country Classic - Zestaw Junior. W tym zestawie znajdują się narty, kijki i wiązania. Bardzo polecany zestaw jako pierwszy sprzęt dla dziecka.

Gdy dziecko rozwinie swoje umiejętności jazdy na nartach biegowych i chce czegoś więcej, to warto spojrzeć na dział z nartami alpejskimi. Dla juniorów polecamy, by długość nart była 10 cm większa od wzrostu dziecka. Narty dla dzieci mogą być bezwoskowe i do woskowania.

Wybór nart do woskowania jest zaproszeniem dziecka do większego zaangażowania się w proces przygotowania nart. Woskowanie nart z dzieckiem może być ciekawą aktywnością, edukującą dziecko o temperaturach, pogodzie i wpływie na narty i jazdę.

';