×
Menu

Hubguardy do Rowerów BMX

  Filtr
Marki
Średnica ośki
Strona łańcucha

Czym jest hubguard BMX?

Hubguardy to świetny sposób na zabezpieczenie piast i szprych swojego roweru BMX przed uszkodzeniem. Są to stożkowate nakładki, które zakłada się na środek piasty koła. Stanowią one barierę ochronną np. podczas grindowania po poręczach i murkach. Zmniejszają one również tarcie, dzięki czemu będziesz mógł dłużej i skuteczniej ślizgać się na przeszkodach.

Przy wyborze hubguardów ważne jest, byś wiedział, czego dokładnie potrzebujesz. Hubguardy na przód są kompatybilne z ośkami 10 mm, podczas gdy tylne hubguardy wymagają osiek 14 mm. Występują również różnice w konstrukcji w zależności od tego, czy hubguard jest montowany po stronie napędu, czy nie. Hubguardy montowane po stronie drivera mają specjalne wycięcie, które umożliwia swobodny ruch łańcucha wokół napędu, bez ryzyka, że o cokolwiek zahaczy.

Hubguardy uniwersalne i wykorzystywane materiały

Być może zauważysz, że niektóre marki oferują tzw. hubguardy uniwersalne. Jak sama nazwa wskazuje, powinny one pasować do większości kół dostępnych na rynku, niezależnie od ich producenta. Występują w wersjach na przód i na tył.

Hubguardy BMX wykonywane są z różnych materiałów. Nawiększą popularnością cieszą się jednak bez wątpienia nylon i aluminium. Hubguardy nylonowe zapewnią łatwiejsze grindowanie, aluminiowe są z kolei bardziej wytrzymałe. Niezależnie od tego, na jaki się zdecydujesz, powinieneś zawsze zakładać hubguardy, gdy grindujesz. Nie tylko da Ci to większą przyjemnosć z jazdy, ale również zapewni bezpieczeństwo Twojemu sprzętowi.

Dodatkowa ochrona piasty i szprych, którą zapewniają hubguardy, sprawi, że nie będziesz musiał tak często kupować nowych części. Jeśli jednak okaże się to konieczne, pamiętaj, że mamy w ofercie wszystko, czego mógłbyś potrzebować. Sprawdź naszą ofertę Części do Kół BMX oraz Piast BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki