×
Menu

Ochraniacze na hulajnogę

Czy potrzebuję ochraniaczy na hulajnogę?

Korzystanie z ochraniaczy znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji oraz zapewnia Ci poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Dzięki temu możesz poczuć się bardziej pewnym siebie, co pozwoli Ci łatwiej uczyć się nowych trików.

Dlatego noszenie ochraniaczy podczas jazdy na hulajnodze wyczynowej to zawsze dobry pomysł. Profesjonalni zawodnicy sami korzystają przeważnie z kasków i ochraniaczy, dla początkujących są one z kolei absolutnie niezbędne. Zwłaszcza dzieci powinny koniecznie korzystać ze sprzętu ochronnego, a ich treningi zawsze powinny się odbywać pod czujnym okiem rodziców.

Jakie ochraniacze będą najlepsze na hulajnogę wyczynową?

Najlepiej będzie jeśli zaopatrzysz się co najmniej w kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Z tych elementów bez wątpienia najważniejszy jest kask - chroni Twoją głowę podczas upadków i zapewnia bezpieczeństwo Twojemu mózgowi. Wybierz przewiewny i dobrze dopasowany kask, który będzie ściśle przylegał do Twojej głowy.

Ochraniacze na kolana są drugie w kolejności, jeśli chodzi o popularność wśród użytkowników hulajnóg. Poszukaj takich z dużymi plastikowymi nakładkami i grubym, piankowym wypełnieniem, by być pewnym, że poradzą sobie z upadkami z wysokości. Na pewno wpłyną też pozytywnie na Twoją pewność siebie i bezpieczeństwo podczas wykonywania trików.

Podobną popularnością cieszą się ochraniacze łokci - skutecznie chronią przed siniakami i innymi konsekwencjami nie do końca udanych trików. Wybierz dobrze dopasowane ochraniacze, które nie będą ograniczać Twojej swobody ruchów podczas jazdy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ochraniaczach na hulajnogę? Sprawdź nasz Przewodnik po Ochraniaczach Hulajnogowych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki