×
Menu

Ochraniacze na Nadgarstki

  Filtr
Rozmiar

Czy potrzebujesz ochraniaczy na nadgarstki do jazdy na desce?

Kontuzje nadgarstków są niestety częstym problemem deskorolkarzy niezależnie od poziomu umiejętności. Próba ochrony ciała za pomocą dłoni to naturalny odruch obronny w razie upadku. Ochraniacze nadgarstków efektywnie pochłaniają energię uderzenia podczas upadków. Zmniejszają również ryzyko zadrapań, otarć i siniaków, a nawet poważnych złamań.

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów ochraniaczy na nadgarstki. Niektóre zakrywają sam nadgarstek, inne chronią również wewnętrzną część dłoni i palce. Wiele z nich posiada również specjalne sprężynujące szyny w przedniej i tylnej części, które pochłaniają energię upadków.

Ochraniacze na nadgarstki są przydatne nie tylko do jazdy na deskorolce. Jeśli wolisz longboard, na pewno przydadzą Ci się one podczas jazdy w trudnym terenie lub szybkich zjazdów. W takim wypadku możesz dodatkowo rozważyć zakup także Rękawiczek na Longboard.

Jak nosić Ochraniacze na Nadgarstki?

To, w jaki sposób nosi się ochraniacze, zależy od konkretnego modelu. Na przykład, jeśli masz ochraniacze z szynami sprężynującymi, w celu zapewnienia optymalnej ochrony powinny być one ustawione równolegle w stosunku do nadgarstka. Tradycyjne ochraniacze zazwyczaj zapina się za pomocą trzech pasków, natomiast ochraniacze oferujące ochronę palców nasuwa się po prostu na dłoń jak rękawiczkę.

Deskorolkowe ochraniacze na nadgarstki powinny być dopasowane ciasno, lecz wygodnie. Ubierasz je, by móc w pełni skupić się na jeździe. Jeśli ograniczają one Twoją swobodę ruchów, powinieneś je nieco poluźnić. Świetnym rozwiązaniem są ochraniacze z paskami na rzepy, które pozwolą Ci na łatwe i precyzyjne dopasowanie w każdej chwili.

Jeśli chcesz zakupić pełny zestaw ochraniaczy na deskę, sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na Deskorolkę w 3-pakach.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki