×
Menu

Wrotki

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica kółka
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Czym są wrotki?

Wrotki są uznawane przez wielu za prawdziwą kwintesencję rolkarstwa. Mają cztery kółka - dwa z przodu i dwa z tyłu, dzięki czemu zapewniają świetną stabilność zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas stania w miejscu. Przez to stanowią idealny wybór dla początkujących. Wrotki są bardzo wszechstronnym, oferującym mnóstwo frajdy sprzętem - świetnie nadają się m.in. do tańca oraz zapewniają unikatowe, zupełnie odmienne od rolek inline, wrażenia z jazdy.

Wybór wrotek na rynku jest bardzo szeroki. Istnieją zarówno wrotki do jazdy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, z miękkimi lub twardymi butami.

Jakie wrotki powinienem kupić?

Istnieją różne rodzaje wrotek dopasowane do różnych stylów jazdy. Wybór właściwych wrotek zależy od tego, jaki rodzaj wrotkarstwa chcesz uprawiać - czy jest to disco, jamming czy na przykład treningi na świeżym powietrzu. Większość butów będzie odpowiednia dla wszystkich użytkowników, niezależnie od stopnia zaawansowania.

To, co odróżnia wrotki od innych rodzajów rolek, to bardzo szeroka gama stylów i designów, w jakich występują. Niektórzy cenią sobie wygląd wrotek retro, przywołujących na myśl estetykę i klimat przesyconych disco lat 70-tych, niektórzy wolą wrotki o niższym bucie, zapewniającym większą elastyczność i zwrotność.

Kółka do wrotek dostępne są w wielu rozmiarach, tak byś mógł dopasować je do swojego stylu jazdy. Kółka przeznaczone do jazdy w pomieszczeniach są zazwyczaj mniejsze od tych do jazdy na zewnątrz.

Jak wybrać rozmiar wrotek?

Wrotki powinny być dosyć ściśle dopasowane, zezwalając jednak wewnątrz na minimalny ruch stopy oraz swobodne ruszanie palcami. By maksymalnie wykorzystać potencjał swoich wrotek, but powinien być wygodny i nie powodować żadnego bólu czy dyskomfortu. Pamiętaj, że wrotki jak każde buty należy "rozchodzić", a rozmiarówka może się różnić w zależności od wybranej marki, dlatego nie zapomnij sprawdzić tabeli rozmiarów przygotowanej osobno dla każdego modelu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, przeczytaj nasz Przewodnik Zakupu Wrotek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki