×
Menu

Wrotki / Wrotki Retro

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica kółka

Warto wiedzieć

Wrotki - znane również jako wrotki retro

Dla wielu osób wrotki to wspomnienie dzieciństwa i początek przygody z rolkarstwem. Nazywane są również czasami wrotki retro. Cechą charakterystyczną wrotek są dwie pary kółek, ustawionych równolegle, podobnie jak w deskorolce. Oprócz tego, wrotki posiadają hamulec z przodu buta.

Wrotki były popularne na długo przed pojawieniem się na rynku rolek inline. Z czasem rolki zaczęły wypierać wrotki i szybko stały się pierwszym wyborem dla rolkarzy. Jednak historia lubi zataczać koło i moda na wrotki szybko powróciła, zwłaszcza ze względu na ich klasyczny, ponadczasowy wygląd. Ten design jest powodem, dla którego nazywane są czasami wrotkami retro. Wielu rodziców i dziadków wciąż pamięta klasyczne wrotki, mocowane paskiem do zwykłych butów.

Dlaczego wrotki?

Wiele osób ma dobre wspomnienia z dzieciństwa związane z jazdą na wrotkach. Wiele osób używało wrotki w dzieciństwie i preferuje je jako dorośli - zarówno ze względu na to, że dobrze znają technikę jazdy na wrotkach jak i ze względu na wzornictwo, retro styl i kolorystykę niektórych modeli.

Ustawienie kółek we wrotkach daje dużą stabilność podczas wolnej jazdy czy stania w miejscu. Z drugiej strony, nie są one jednak tak szybkie jak rolki. Niektóre modele wrotek świetnie sprawdzają się podczas jazdy treningowej i wysiłkowej, inne przeznaczone są do krótszych wycieczek i tańca. Wybierz wrotki, które bardziej odpowiadają Twojemu stylowi.

Niektóre wrotki wyglądem buta przypominają łyżwy z wysoką cholewką i klasycznym sznurowaniem, inne zaś podobne są do tenisówek. Wiele wrotek retro posiada but z niską cholewką, co zapewnia większą elastyczność lecz jednocześnie mniejsze wsparcie. Jednak są one bardziej zwrotne.

Jeśli szukasz wrotek do Roller Derby, sprawdź kategorię Derby.

Jaki rozmiar wrotek wybrać?

Bardzo ważne jest, by wybrać wrotki w odpowiednim rozmiarze, takie by stopa czuła się w nich pewnie i wygodnie. Stopa powinna mieć odrobinę swobody wewnątrz buta. Powinno być około 0.5-1cm luzu przed palcami. But powinien dobrze okalać całą stopę, od pięty po boki oraz podbicie stopy, bez zmniejszania komfortu. Ponadto, zawsze powinieneś przeczytać przewodnik po rozmiarach, który znajdziesz na stronie każdego produktu.

Jeśli nie jesteś, pewien jaki rodzaj wybrać: rolki czy wrotki - przeczytaj nasz przewodnik kupna rolek. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na większość Twoich pytań.

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, skontaktuj się z naszą obsługą klienta, gdzie otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z wyborem odpowiednich dla ciebie wrotek.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki