MENU
×

Wrotki / Wrotki retro

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar buta
Średnica kółka
Materiał płozy
Rodzaj buta
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Dla wielu osób wrotki to wspomnienie dzieciństwa i początek przygody z rolkarstwem. Cecha charakterstyczną wrotek są oczywiście dwie pary kółek, ustawionych równolegle, podobnie jak w deskorolce. Oprócz tego, wrotki posiadają hamulec z przodu buta. Wrotki były popularne na długo przed pojawieniem się na rynku rolek inline. Z czasem rolki zaczęły wypierać wrotki i szybko stały się pierwszym wyborem dla rolkarzy. Jednak historia lubi zataczać koło i moda na wrotki szybko powróciła, zwłaszcza ze względu na ich klasyczny, ponadczasowy wygląd retro.

Wielu rodziców wciąż pamięta klasyczne wrotki, mocowane paskiem do zwykłych butów. Ich historia sięga końca lat 1700. W ostatnich latach wiele firm próbuje odtworzyć te tradycyjne wrotki, między innymi słynne już wrotki "Blade-and-walk" od Powerslide, które wyglądają jak normalne rolki, jednak używa się do nich obuwia codziennego.

Dlaczego wrotki?

Wiele osób ma dobre wspomnienia z dzieciństwa związane z jazdą na wrotkach. Dziś wrotki stają się modne głównie ze względu na ponadczasowe wzornictwo, retro styl i kolorstykę.

Ustawienie kółek we wrotkach daje dużą stabilność podczas wolnej jazdy czy stania w miejscu. Z drugiej strony, nie są one jednak tak szybkie jak rolki. Niektóre modelek rolek świetnie sprawdzają się podczas jazdy treningowej i wysiłkowej, inne przeznaczone są do krótszych wycieczek i jazdy rekreacyjnej. Wybierz wrotki, które bardziej odpowiadają Twojemu stylowi.

Niektóre wrotki wyglądem buta przypominają łyżwy z wysoką cholewką i klasycznym sznurowaniem, inne zaś podobne sa do tenisówek. Wiele wrotek retro posiada but z niską cholewką, niektóre wyglądają zupełnie jak obuwie codzienne, co zapewnia większą elastyczność niż w rolkach. Jednak stablność kostki jest przez trochę gorsza.

Jaki rozmiar wrotek wybrać?

Bardzo ważne by wybrać rolki w odpowiednim rozmiarze, takie by stopa czuła sie w nich pewnie i wygodnie. Stopa powinna miec odrobinę swobody, około 0.5-1cm luzu przed palcami. But powinien dobrze okalać całą stopę.

Jeśli nie jesteś pewien jaki rodzaj wybrać: rolki czy wrotki - przeczytaj nasz przewodnik kupna rolek. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na większość Twoich pytań, a jeśli wciąż nie jesteś pewien, skontaktuj się z naszą obsługą klienta, gdzie dostaniesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z wrotkami.

';