×
Menu

Torby na Deski Surfingowe

  Filtr
Marki

Do czego służy torba na deskę surfingową?

Torby na deski surfingowe zapobiegają uszkodzeniom, które Twoje deski mogą ponieść poza wodą. Wgniecenia na ogonie i powierzchni, rozwarstwienia i utrata wosku to jedne z najczęstszych defektów, którym ulegają nieosłonięte deski. Poza wadami mechanicznymi, dobra torba surfingowa lub torba SUP zapewnią desce ochronę przed warunkami atmosferycznymi - przede wszystkim promieniami słonecznymi UV i ciepłem, które mogą z czasem osłabiać kolor sprzętu.

Czy dostępne torby na deski surfingowe się czymś różnią?

Istnieją trzy rodzaje toreb na deski surfingowe - rękawy, torby na dzień i torby podróżne. Rękawy na deski surfingowe są miękkie i lekkie, tkanina, z której są uszyte, jest cieńsza niż dwa milimetry. Torby na co dzień na deski, czyli najczęściej spotykany rodzaj pokrowców, są lekkie, wyściełane i idealne do ochrony deski surfingowej podczas wyjść na plażę. Torby podróżne na deskę surfingową charakteryzuje wyściółka o grubości dziesięciu milimetrów, która czyni je odpowiednim wyborem na dłuższe wycieczki.

Który rodzaj torby na deskę surfingową jest dla mnie?

Warto zaopatrzyć się w torbę, która z łatwością zmieści i odpowiednio zabezpieczy Twój sprzęt. W za ciasnej torbie, Twoja deska będzie podatna na wgniecenia. Zbyt duży pokrowiec pozostawi luzy i uczyni transport sprzętu bardzo niewygodnym. Tak więc - zanim wybierzesz kolejną torbę na deskę surfingową, dokładnie sprawdź długość, szerokość i grubość swojej deski. Wymiary te, przede wszystkim długość, określą rozmiar torby odpowiedni na Twój sprzęt. Zaleca się zaopatrzenie się w torbę o tym samym rozmiarze lub o dwa cale dłuższą niż posiadana deska.

Szerokość i grubość mają wpływ głównie na design torby, której będziesz potrzebować. Każda deska ma inny kształt w zależności od dyscypliny sportów wodnych, do której jest przeznaczona. Jeśli masz wątpliwości, w jakim pokrowcu zmieści się Twoja deska, zawsze warto jest porównać wymiary, aby zakupić odpowiednią.

Jeśli interesują Cię inne akcesoria do desek surfingowych, odwiedź nasze strony Akcesoria do Surfingu i Ochraniacze do Sportów Wodnych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki