×
Menu

Hulajnogi Wyczynowe

  Filtr
Kolory
Marki
Całkowita wysokość
Rodzaj kompresji
Poziom umiejętności
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 3

Warto wiedzieć

Hulajnoga wyczynowa - wyższy poziom jazdy na hulajnodze

Hulajnoga wyczynowa jest dużo bardziej wytrzymała od standardowej i zaprojektowana jest do jazdy wyczynowej i tricków. Hulajnoga wyczynowa to bardziej nowoczesna wersja hulajnogi standardowej. Hulajnoga do tricków została stworzona, gdy ludzie zaczynali wykonywać elementy freestyle na tradycyjnych hulajnogach, które nie były w stanie znieść dodatkowych obciążeń, związanych z wykonywaniem tricków.

Cechy hulajnóg wyczynowych

Hulajnogi wyczynowe wyglądają jak zwykłe hulajnogi, lecz większości hulajnóg wyczynowych nie da się złożyć i nie można dopasować ich wysokości. Taki design zapewnia solidność i wytrzymałość hulajnogi do wykonywania tricków.

Wiele osób chce hulajnogi, która będzie jednocześnie wytrzymała i lekka, lecz te dwie cechy nie zawsze są do pogodzenia. Producenci starają się być innowacyjni w kwestii materiałów i specjalnych konstrukcji. Z tego względu jest możliwe kupno specjalnych części, które same są droższe od kompletnych hulajnóg.

Niektóre z części, na jakich producenci skupiają swoje wysiłki:

  • Mocny i wytrzymały deck i neck
  • Lżejsze i mocniejsze kółka
  • Jednoczęściowy design
  • Wytrzymalsze kierownice
  • Wytrzymalsze obejmy

Droższe hulajnogi wyczynowe posiadają wbudowany system kompresji, np. SCS, ICS czy HIC. Są zbudowane trochę inaczej, ale dają pewny i wytrzymały system kierowania hulajnogą.

Hulajnoga wyczynowa standardowa czy custom?

Hulajnogi wyczynowe to kompletne zestawy, zbudowane z części tego samego producenta. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie części do siebie pasują i zestaw jest tańszy, niż przy kupowaniu wszystkich części osobno. Istnieje wiele dobrych standardowych hulajnóg wyczynowych, zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych. Ceny hulajnóg wahają się bardzo mocno, głównie ze względu na bardzo duże różnice w jakości.

Bardziej doświadczeni użytkownicy często chcą hulajnogi z częściami o najwyższej jakości, więc sami składają swoje hulajnogi - tzw. custom. Ta kategoria zawiera zarówno kompletne zestawy składane przez ekspertów, jak i hulajnogi, które sam składasz.

SkatePro oferuje własne, kompletne hulajnogi custom, składane przez naszych ekspertów. Możesz również samemu złożyć własną hulajnogę na naszej stronie w aplikacji Zbuduj Hulajnogę.

Przeczytaj więcej o hulajnodze wyczynowej tutaj.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki