×
Menu

Kierownice BMX & Stery BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Wysokość kierownicy
Rodzaj kierownicy
Średnica wspornika
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Warto wiedzieć

Kierownice BMX: niech wykonywanie trików stanie się łatwiejsze

Kierownice do rowerów BMX mogą wyglądać podobnie, ale mimo wszystko różnią się od siebie. Małe różnice w kształtach kierownic do rowerów freestyle BMX wywierają ogromny wpływ na sposób, w jaki Twój rower reaguje, gdy robisz takie triki jak manuale czy bar spiny.

Rozmiar kierownicy do BMX

Kierownice BMX są dostępne w róznych modelach i kształtach. Zarówno wysokość, jak i szerokość kierownic do rowerów BMX mierzona jest w calach. Wysokość kierownic BMX wynosi od 8 do 10 cali, zaś ich szerokość od 28 do 30 cali.

Kierownice BMX produkuje się z aluminium lub cięższych rodzajów stali. Kierownice w rowerach freestyle BMX są przeważnie zrobione ze stali, która jest lekka, silna i wytrzymała. Z kolei rowery zjazdowe (race) BMX mają kierownice z aluminium, aby rower był jak najlżejszy.

Wiele z droższych kierownic, które znajdziesz na naszej stronie, poddano obróbce termicznej - procesowi, który wzmacnia metal, a tym samym minimalizuje ryzyko wygięcia kierownicy lub złamania jej w wyniku użytkowania.

Dwuczęściowe czy czteroczęściowe BMX stery?

Kierownice do rowerów freestyle BMX można podzielić na dwie główne grupy:

  • Kierownice dwuczęściowe: Ten rodzaj kierownic BMX wykonano z dwóch rur. Pierwsza rura jest wygięta w kilku miejscach i tworzy główny kształt kierownicy. Druga rura jest cieńsza i przyspawana na środku, aby zapewnić siłę i sztywność.
  • Kierownice czteroczęściowe: Ten rodzaj kieronic składa się z dwóch rur ułożonych pionowo naprzeciwko siebie. Dwie "główne rury" łączą ze sobą dwie poprzeczki, jedna u dołu, a druga po środku.
SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki