×
Menu

Ochraniacze na Snowboard

Jaki ochraniacze noszą snowboardziści?

Snowboardziści korzystają z różnego rodzaju sprzętu ochronnego, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na stoku i w terenie. Poczynając od górnej części ciała, najważniejszym elementem snowboardowego sprzętu ochronnego jest bez wątpienia kask. W ostatnich latach technologia produkcji kasków bardzo się rozwinęła - większość dostępnych modeli jest lekka, stylowa i nie ogranicza w żaden sposób widoczności. Podczas wybierania kasku upewnij się, że jest on certyfikowany do użytku podczas uprawiania sportów zimowych i pewnie leży na Twojej głowie,

Czy snowboardziści noszą ochraniacze?

Snowboardziści korzystają z ochraniaczy, by chronić swoje ciała podczas jazdy. Spodenki impaktowe to na przykład świetny wybór dla początkujących oraz miłośników freestyle'u, którym często zdarzają się upadki. Chronią one biodra i kość ogonową przed zasiniaczeniem i poważniejszymi kontuzjami.

Inną godną rozważenia opcją są ochraniacze na plecy. Kontuzje pleców podczas jazdy na snowboardzie zdarzają się stosunkowo rzadko, ale gdy już się zdarzają, często są poważne. Wiele modeli osłania większą część górnych partii ciała, jednocześnie wciąż zapewniając dobrą swobodę ruchów.

Jeśli lubisz jeździć na snowboardzie poza przygotowanymi stokami, warto byś sprawdził naszą ofertę Sprzętu Lawinowego. Znajdziesz tam różnego rodzaju akcesoria, które przydadzą Ci się w przypadku zejścia lawiny.

Oczywiście bardzo istotny jest również wybór właściwych goli. By sprawdzić naszą ofertę, przejdź do kategorii Gogle Snowboardowe.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki