×
Menu

Rękawice BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Rozmiar
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Czym są Rękawice BMX?

Porządne rękawice na BMX mogą znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia z jazdy, niezależnie od tego, czy uprawiasz freestyle, Race czy Dirt Jumping. Rękawiczki są na tyle cienkie i elastyczne, by zapewnić Twoim palcom pełną swobodę ruchów, a przy tym wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak poliester czy sztuczna skóra, tak by skutecznie chronić Twoje dłonie przed kontuzjami w razie upadków. Najlepsze rękawice BMX posiadają specjalne, zapewniające dodatkową przyczepność wykończenie okolic palców i wnętrza dłoni. Usprawnia to korzystanie z hamulców, chwyt kierownicy i jest przydatne np. podczas wykonywania barspinów.

Niektóre modele rękawic zawierają także specjalne otwory wentylacyjne, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się dłoni oraz specjalnie wzmocnione kciuki dla dodatkowej wytrzymałości.

Wybieranie właściwego rozmiaru rękawic BMX dla dzieci i dorosłych

Dobre dopasowanie rękawic BMX to gwarancja maksymalnego komfortu i kontroli podczas jazdy. Posiadanie zbyt dużych lub zbyt małych rękawiczek może się wiązać z ograniczeniem swobody ruchów, która jest tak istotna dla pewnego chwytu kierownicy, wykonywania trików czy hamowania. Występują one w rozmiarach dziecięcych, a także standardowych od XS do XL. Na stronie każdego produktu znajduje się indywidualna tabela rozmiarów, która pomoże Ci w dokonaniu odpowiednich pomiarów. Rękawiczki powinny być ściśle dopasowane, lecz nie nazbyt ciasno, gdy ubierasz je po raz pierwszy. Z czasem rękawiczki powinny się nieco rozciągnąć. Niektóre modele posiadają również rzepy, dzięki którym możesz je precyzyjniej dopasować.

Podczas upadku szczególnie narażone na kontuzje są nie tylko dłonie, lecz także kolana. Sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na Kolana BMX i jeźdź bezpiecznie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki