×
Menu

Hamulce do Hulajnogi Wyczynowej

  Filtr
Marki
Rodzaj hamulca
Średnica koła

Warto wiedzieć

Hamulec do hulajnogi wyczynowej daje Ci kontrolę

Wyróżniamy 3 rodzaje hamulców hulajnogowych: fendery, flex fendery i hamulce sprężynowe. Niektóre hulajnogi mają fabrycznie montowane hamulce, inne nie - to oznacza, że musisz upewnić się, że wybierzesz hamulec kompatybilny z posiadaną hulajnogą. Wszystkie hamulce montuje się przy tylnym kółku hulajnogi. Ich montaż jest dziecinnie prosty, a konstrukcja na tyle wytrzymała, że powinny Ci one wystarczyć na długo.

Fender, Flex Fender, Spring Brake - czym się różnią?

Klasyczne fendery hulajnogowe mają chronić Twoje stopy przed zahaczeniem o tylne koło. Szczególnie przydaje się to, gdy zdarzy Ci się wylądować w blisko tylnej krawędzi decku, np. podczas wykonywania trików takich jak tailwhip czy spin. Fender zapobiega wchodzeniu stopy w kontakt z kręcącym się kółkiem i pozwala na spokojne dokończenie triku.

Hamulec do hulajnogi typu Flex Fender, jak sama nazwa wskazuje, jest w pewnym stopniu elastyczny, dzięki czemu można go docisnąć za pomocą stopy, by nieco wyhamować hulajnogę. Pamiętaj jednak, by nigdy nie wciskać go na tyle mocno, by doprowadzić do całkowitego zatrzymania kółka. Może to skutkować powstawaniem wypłaszczeń na powierzchni gumy i negatywnie wpłynąć na Twoje wrażenia z jazdy.

Ostatnim dostępnym na rynku rozwiązaniem są tzw. hamulce sprężynowe (spring brake). Element hamujący zamontowany jest na specjalnej sprężynie, która umożliwia dociśnięcie go do koła. Hamowanie w ten sposób jest głośniejsze niż wykorzystanie Flex Fendera. Hamulce te wymagają również większej uwagi i konserwacji.

Niezależnie od tego, który system wybierzesz, pamiętaj, ze hamulec musi być kompatybilny z posiadanym przez Ciebie deckiem oraz rozmiarem kółek, których używasz. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź nasz poradnik Kupowanie Hamulca do Hulajnogi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki