×
Menu

Hamulce do hulajnogi wyczynowej

  Filtr
Marki
Rodzaj hamulca
Średnica koła

Warto wiedzieć

Hamulec do hulajnogi - sprężynowy vs. flex fender

Na tej stronie znajdziesz szeroki wybór hamulców do hulajnogi. Oferujemy hamulce dla początkujących, profesjonalistów i każdego pomiędzy tymi poziomami zaawansowania. Hamulce są wytrzymałe i przystępne cenowo, dzięki czemu nie przekroczysz swojego budżetu.

Hamulce hulajnogi zawsze montowany jest nad tylnym kółkiem. Zazwyczaj w hulajnodze znajdziesz dwa rodzaje hamulca: sprężynowy i flex fender. Hamulec sprężynowy to standardowy typ hamulca, instalowany na hulajnogach dla dzieci i hulajnogach wyczynowych z niższej półki cenowej. Wykonany jest z 3 części: hamulca, sprężyny oraz śruby montażowej. Po jakimś czasie sprężyna utraci swoją siłę, to sygnał że powinna być ona wymieniona.

Drugim typem hamulca jest tzw. flex fender. Jest jednoczęściowy i przytwierdzony do decku przy pomocy śrub montażowych. Ten rodzaj hamulca jest bardziej wytrzymały od hamulca sprężynowego, często spotykany w hulajnogach z wyższej półki cenowej.

Czym jest fixed fender?

Cóż, fixed fender to właściwie kawałek metalu lub aluminium, który montuje się zamiast hamulca sprężynowego lub flex fendera. Oznacza to, że będziesz musiał używać do hamowania własnych butów zamiast "klasycznego hamulca do hulajnóg".

Dlaczego jest to uznawane za zaletę? Z wielu powodów. Po pierwsze, fixed foot fender pozwala Ci uniknąć niebezpieczeństwa związanego z dotknięciem hamulca stopą lub zaplątania się w kółko podczas wykonywania takich trików jak przeskakiwanie schodów, robienie 180 lub jazdy fakie.

Po drugie, fixed fendery wpisują się w określony styl. Wielu miłośników hulajnóg uważa, że fixed fender wywiera pozytywny wypływ na ich osiągi, a jednocześnie dodaje coś wyjątkowego do stylu jazdy.

Czy hamulec pasuje do decku i kółek?

Nie każdy hamulec pasuje do każdego rodzaju decku oraz wszystkich wymiarów kółek. Z tego względu ważne jest, aby upewnić się, że wybrany hamulec jest kompatybilny z częściami Twojej hulajnogi. Informacje o kompatybilności znajdziesz w opisie każdego produktu - do jakiej średnicy kółek pasuje oraz jaki typ hamulca. Pamiętaj, że otwory montażowe hamulca pasują do otworów montażowych na decku.

Jeśli masz jakieś watpliwości to skontaktuj się z nami lub przeczytaj więcej o hamulcach do hulajnogi w naszym poradniku: Kupowanie hamulca do hulajnogi.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki