×
Menu

Łyżwy do hokeja na lodzie

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Cechy wkładek
Wymienna płoza

Warto wiedzieć

Materiały i cechy łyżew hokejowych

Nie ma się co dziwić, że do gry w hokeja na lodzie potrzebujesz łyżew hokejowych, które są wytrzymałe, sztywne i zoptymalizowane do szybkiego przyspieszania, hamowania i zwrotów. W tej kategorii znajdziesz szeroką ofertę łyżew hokejowych zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, bo łyżwy do hokeja to zazwyczaj unisex.

Łyżwy do hokeja na lodzie mają dobre wsparcie kostki i lekko wygięta ramę, która pozwala na uzyskanie prędkości i podejmowanie szybkich manewrów. Ponadto łyżwy hokejowe posiadają solidną konstrukcję i są one powszechnie dostępne ze sznurowadłami zamiast klamer, które zapewniają optymalne dopasowanie.

Łyżwy hokejowe są w większości wykonane ze skóry PU i tworzyw sztucznych. Skóra PU nie jest tak elastyczna, jak prawdziwa skóra, ale zamiast tego jest niezwykle wytrzymała i mocna. Kiedy grasz w hokeja na lodzie, łyżwy hokejowe są narażone na uderzenia kijami innych graczy, krążkiem i kolizje z innymi graczami, dlatego też muszą być mocne, aby jak najlepiej chronić twoje nogi.

Ostrza posiadają wiele funkcji, ponieważ są wykorzystywane do tworzenia rozpędu, ale działają również jako hamulec. Ponadto ostrza pozwalają wykonać nagłe skręty i zakręty. Łyżwy hokejowe powinny być szybkie, ale tak samo ważna jest zwrotność. W celu normalnego użytkowania (cotygodniowe treningi i w rezultacie częste ostrzenie), zalecamy łyżwy z ostrzami ze stali nierdzewnej, ponieważ są bardzo wytrzymałe i nadają się do ostrzenia.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki