MENU
×

łyżwy do hokeja na lodzie

  Filtr
Marki
Rozmiar buta
Cechy wkładek
Wymienna płoza

Podczas gry w hokeja na lodzie, potrzebujesz łyżew które są zarówno mocne, sztywne i zoptymalizowane do szybkiego przyspieszania, zatrzymania się i skrętów.

Materiały i cechy łyżew hokejowych

Łyżwy do hokeja na lodzie mają dobre wsparcie kostki i lekko wygięta ramę, która pozwala na uzyskanie prędkości i podejmowania szybkich manewrów. Ponadto łyżwy hokejowe posiadają solidną konstrukcję i są one powszechnie dostępne ze sznurowadłami zamiast klamer.

Większość łyżew hokejowych wykonane są z PU skóry i tworzyw sztucznych. PU skóra nie jest tak elastyczna, jak prawdziwa skóra, ale zamiast tego jest niezwykle trwała i mocna. Kiedy grasz w hokeja na lodzie, łyżwy hokejowe są narażone na uderzenia kijami innych graczy, krążka i kolizji z innymi graczami dlatego też muszą być mocne aby chronić twoje nogi jak najlepiej.

Ostrza posiadają wiele funkcji, ponieważ są one wykorzystywane do tworzenia rozpędu, ale również działają jako hamulec. Ponadto, ostrza pozwalają wykonać nagłe starty i zakręty Łyżwy hokejowe powinny być szybkie lecz zwrotność jest tak samo ważna. Dla normalnego użytkowania (cotygodniowe treningi i w rezultacie częste ostrzenie), zalecamy łyżwy z ostrzami ze stali nierdzewnej, ponieważ są one bardzo wytrzymałe i nadają się do ostrzenia.

';