×
Menu

Czapki Narciarskie i Kominiarki

  Filtr
Płeć
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Czym jest czapka narciarska?

Czapka narciarska ma za zadanie utrzymanie ciepła Twojej głowy podczas jazdy na stoku. Podobnie jak warstwa wierzchnia odzieży chroni Cię ona przed działaniem żywiołów podczas chłodnych i wietrznych dni w górach.

Dostępne jest wiele rodzajów czapek narciarskich. To, jaką powinieneś wybrać, zależy od wielu czynników, m.in. panującej pogody i Twoich osobistych preferencji. Jeśli jeździsz na nartach w niskich temperaturach, najlepszą izolację termiczną zapewni Ci prawdopodobnie czapka uszyta z polaru. Jeśli na zewnątrz jest nieco cieplej, wybierz czapkę z wełny merino.

Oczywiście dostępne są również czapki typu Beanie, Toboggan oraz modele z pomponami. Powinieneś również zwrócić uwagę, czy czapka zmieści się pod Twoim kaskiem i czy będzie pasować do reszty Twojego narciarskiego ubioru.

Maski narciarskie, Kominiarki i Kaptury

Oprócz czapek na rynku dostępne jest wiele innych akcesoriów, które pomogą Ci utrzymać temperaturę głowy. Kominiarki narciarskie, kaptury narciarskie i osłony na twarz ochronią Cię przed wiatrem, skutecznie odprowadzą wilgoć i bez problemu zmieszczą się pod Twoim kaskiem. Dostępne są w wielu wariantach, w różnym stopniu zasłaniających głowę i twarz. Innym ciekawym akcesorium są Kominy Narciarskie, które spełniają te same funkcje, jeśli chodzi o ochronę szyi.

Czapka nie jest oczywiście w żadnym stopniu zastępnikiem dla kasku, dlatego sprawdź oferowane przez nas Kaski Narciarskie, by zapewnić sobie bezpieczeństwo na stoku.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki