×
Menu

Szyny do Rolek Agresywnych / Szyny UFS

  Filtr
Marki
Rodzaj szyny

Warto wiedzieć

Szyny do Rolek Agresywnych są stworzone do grindowania

Szyny do jazdy agresywnej są jedną z najważniejszych części rolek. Nie tylko utrzymują kółka we właściwym miejscu, ale również umożliwiają Ci grindowanie, które jest kwintesencją tej dyscypliny sportu. Szyny wykonane są zazwyczaj z grubego plastiku, tak by radzić sobie z przeciążeniami, do których dochodzi podczas ślizgania się na przeszkodach.

Wszystkie szyny rolek agresywnych są kompatybilne z systemem UFS (Universal Frame System). Oznacza to, że każda szyna będzie pasowała do dowolnego buta, niezależnie od producenta. Szyny UFS znacząco ułatwią Ci modyfikację Twoich rolek agresywnych.

Różne rodzaje Szyn do Rolek Agresywnych

Szyny do jazdy agresywnej dostępne na rynku wykorzystują różne rozwiązania konstrukcyjne. Najpopularniejsze z nich to: anti-rocker, flat i freestyle.

anti-rocker

Największą popularnością cieszą się bez wątpienia szyny anti-rocker. To domyślne rozwiązanie polecane osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą agresywną. Szyna mieści 4 kółka - 2 środkowe są jednak nieco mniejsze i wykonane z twardszego plastiku. Dzięki temu masz do dyspozycji szeroką powierzchnię, na której możesz grindować.

flat

Szyny typu flat są przystosowane do 4 kółek o tej samej wielkości. W przeciwieństwie do szyn anti-rocker wszystkie kółka dotykają podłoża. Zapewnia Ci to optymalne właściwości jezdne i świetnie sprawdzi się przy jeździe w bowlach czy na rampach. Dzięki temu, że Twoja waga będzie rozłożona bardziej równomiernie, kołka będą się wolniej zużywać.

freestyle

Szyny freestylowe zazwyczaj posiadają tylko 2 kółka. Sprawia to, że w środku jest szeroka wolna przestrzeń. Dzięki temu możesz grindować bez ograniczeń, nie martwiąc się o wheel bite'y. Szyna freestylowa pozwoli Ci grindować na bardziej różnorodnych przeszkodach.

Niezależnie od tego, na który rodzaj ramy się zdecydujesz, ważne jest, by była ona w stanie pomieścić Twoje kółka. Jeśli szukasz nowych kółek do swoich rolek agresywnych, sprawdź naszą ofertę Kółek do Rolek Agresywnych.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki