×
Menu

Kije do hokeja na lodzie

Warto wiedzieć

Strzelaj, podawaj i kontroluj krążek dzięki Kijowi do Hokeja

Kije do hokeja są niezbędnym elementem sprzętu hokejowego, który umożliwia kontrolę nad krążkiem. Bez nich zdobywanie goli, podawanie i dryblowanie byłoby niemożliwe, nawet dla najlepszych zawodników NFL. Kije hokejowe kiedyś produkowane były wyłącznie z drewna. Chociaż najlepsze kije nadal produkuje się właśnie z tego materiału, dzisiaj wykorzystuje się także inne nowoczesne tworzywa, takie jak włókno węglowe czy materiały kompozytowe, które cenione są za swoją niską wagę i wytrzymałość.

Jaki kij do hokeja powinienem kupić?

Przy zakupie kijów do hokeja powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na ich długość i flex. Oprócz Twojego wzrostu, siły i umiejętności ważną rolę w doborze kija hokejowego odgrywają indywidualne preferencje. By dowiedzieć się więcej o czynnikach, które mogą wpłynąć na Twój wybór, przeczytaj nasz poradnik Zakupu Kija Hokejowego.

Juniorskie kije hokejowe są zwykle krótsze i bardziej elastyczne, zaprojektowane z myślą o młodszych, mniejszych użytkownikach. Najdłuższe kije juniorskie mogą mieć nawet do 140 cm długości, ale znajdziesz również wiele krótszych modeli.

Dlaczego kije hokejowe są zakrzywione?

Kiedyś łopatki wszystkich kijów hokejowych były proste. Dzisiaj natomiast niemal wszystkie mają zakrzywiony kształt. Zapewnia to lepszą kontrolę nad krążkiem. Krzywizna pełni rolę swego rodzaju kieszonki, która otacza krążek, co umożliwia łatwiejsze przyjęcia i podania. Pozwala również na skuteczniejsze "podkręcanie". Obracający się krążek jest bardziej stabilny w powietrzu, co pozwala na precyzyjniejsze podawanie.

Hokej to bardzo intensywny sport, dlatego tak ważne jest korzystanie z właściwego sprzętu ochronnego. Sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy do Hokeja, by czuć się bezpiecznie.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki