×
Menu

Sprzęt do hokeja na lodzie

Warto wiedzieć

Hokej na lodzie to sport, w którym używa się sporo różnego rodzaju sprzętu. Mamy w ofercie szeroki wybór sprzętu hokejowego, takiego jak łyżwy hokejowe, kije i inne akcesoria. Nieważne czy jesteś początkujący czy grasz w hokeja na wysokim poziomie, mamy sprzęt hokejowy odpowiedni do Twoich potrzeb.

Sprzęt do hokeja na lodzie - co nosić

Hokej na lodzie to sport kontaktowy, gdzie dużą część gry przebiega w kontakcie z innymi zawodnikami. Z tego powodu jest to sport, gdzie istnieje spore ryzyko odniesienia kontuzji. Hokej na lodzie to twardy sport, więc ważne jest używanie ochraniaczy w trakcie gry. Sprzęt ochronny obejmuje kaski, ochraniacze na ramiona, łokcie, szczękę, rękawice, spodenki z ochraniaczami oraz ochraniacze na piszczele. Poza ochraniaczami niezbędnym sprzętem są łyżwy hokejowe i kije. Jeśli szukasz ochraniaczy, łyżew lub kijów, możesz sprawdzić w tych kategoriach.

Więcej o hokeju na lodzie

Hokej na lodzie to sport, gdzie grają ze sobą dwie drużyny po sześciu zawodników w każdej, gdzie jeden z nich jest bramkarzem. Pięciu graczy z pola zazwyczaj jest podzielonych na trzech napastników i dwóch obrońców. Mecz trwa 60 minut, jeśli nie jest wymagana dogrywka.

Gra w hokeja na lodzie miała różne nazwy i przybierała różne formy na przestrzeni lat. Jedną z pierwszych wersji tego sportu było coś, przypominającego golf, lecz rozgrywanego na lodzie. Od tej właśnie formy hokej zaczął się rozwijać w końcówce XIX wieku. W 1875 roku zorganizowano pierwsze mecze hokeja na lodzie. Profesjonalny hokej na lodzie pojawił się na początku XX wieku.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki