×
Menu

Sprzęt do Hokeja na Lodzie

Warto wiedzieć

Hokej to dający mnóstwo frajdy, wymagający zręczności sport

Hokej na lodzie to sport, który może być uprawiany na różnych poziomach zaawansowania zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Równie dobrze może to być grupa znajomych grająca rekreacyjnie na zamarzniętym jeziorze, jak i półprofesjonalny mecz na lokalnym lodowisku. Jest to ciesząca się powszechnym uznaniem zimowa dyscyplina sportu, będąca jedną z pięciu oryginalnych dyscyplin, które konstytuowały na początku Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Jakiego sprzętu potrzebuję do gry w hokeja?

Sprzęt to bardzo istotny aspekt tego sportu. Jego najważniejsze elementy to łyżwy, kije i krążki. Ten sprzęt do hokeja w zupełności wystarczy Ci do gry, jednak wysoce zalecane jest również zaopatrzenie się w kompletny zestaw ochraniaczy.

Ochraniacze do hokeja gwarantem bezpieczeństwa

Hokej na lodzie to szybki i wymagający fizycznie sport, dlatego posiadanie właściwego zestawu ochraniaczy jest kluczowe. Gracze zderzają się, tracą równowagę i regularnie zaliczają upadki, dlatego dostępne są ochraniacze w zasadzie na każdą część ciała. Kaski, naramienniki i spodenki ochronne pozwolą Ci na ochronę większej części ciała. Mniejsze, lecz równie istotne elementy ubioru ochronnego, to ochraniacze na genitalia, ochraniacze na zęby i szyję.

Taśma hokejowa to kolejne ważne akcesorium - owija się ją wokół kija hokejowego,co zwiększa jego wytrzymałość i zapewnia Ci lepszą kontrolę nad krążkiem. Więcej różnorodnych akcesoriów do hokeja możesz znaleźć w naszej ofercie Sprzętu do Hokeja.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki