×
Menu

All Mountain

  Filtr
Marki
Długość
Szerokość nart
Płeć
Wiązania
Umiejętności

Warto wiedzieć

Jak sama nazwa wskazuje, narty all mountain to narty uniwersalne, przeznaczone do zjazdów po różnych rodzajach tras jak i poza nimi.

Zalety nart zjazdowych all mountain

Narty te przeznaczone są dla osób, które pragną próbować różnych stylów jazdy, zjeżdżać z różnych typów tras oraz zdobyć nowe doświadczenia. Zamiast kupować narty przeznaczone typowo dla jednej dyscypliny, możesz kupić narty all mountain, które możesz użyć prawie do wszystkiego. Aczkolwiek, jeśli interesuje Cię wyłącznie wykonywanie trików albo szybka jazda po stoku, zdecydowanie bardziej warte polecenia będą narty typu Twintip albo narty zjazdowe, które lepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Narty all mountain są stosunkowo szerokie, mają wysoki czubek, który doskonale sprawdza się poza stokiem. Oczywiście, nadają się one również do jazdy po stoku. Podczas gdy szersze narty dobrze sprawdzają się poza stokiem, węższe narty idealne są na zjazdy po trasach. Jeśli preferujesz zjazdy zarówno na stoku jak i poza nim, powinieneś wybrać narty all mountain ze średnią szerokością, które pasują do obu typów trasy.

Większość nart all mountain łączy w sobie Camber i Rocker, gdyż muszą się sprawdzać w różnych typach jazdy. Jednakże, niektóre modele dostępne są w wersji albo Camber albo Rocker.

Różnica między narta backcountry i nartami all mountain

Rozważając fakt, że narty all mountain są nartami uniwersalnymi, ich kształt inspirowany jest kształtem innych typów nart, takimi jak Backcountry albo Twintip. Narty Backcountry to narty szerokie, dzięki którym łatwiej utrzymać się na powierzchni śniegu. Często określane są jako narty freeride i przeznaczone są do jazdy w świeżym śniegu poza trasami. Narty te zazwyczaj posiadają szerokość pod butem wynoszącą 100 mm i więcej. Niektóre z nart w kategorii all mountain są świetne do jazdy backcountry. Informacja taka będzie podana w opisie produktu.

Przeczytaj więcej o nartach typu all mountain, aby dowiedzieć się, do jakiej dyscypliny pasują i jaki rodzaj podstawy posiadają.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki