MENU

Narty All mountain

  Filtr
Marki
Długość
Szerokość nart
Promień
Binding
Umiejętności
Strona 1 z 2

Jak sama nazwa wskazuje są to narty uniwersalne przeznaczone do zjeżdżenia po różnych rodzajach tras jak i poza trasami.

Zalety nart all mountain

Narty te przeznaczone są dla osób, które pragną próbować różnych stylów jazdy, zjeżdżać z różnych typów tras oraz zdobyć nowe doświadczenia. Zamiast kupować narty przezaczone typowo dla jednej dyscypliny, możesz kupic narty all mountain, które możesz użyć prawie do wszystkiego. Aczkolwiek jeśli interesuje Cię wyłącznie wykonywanie trików albo szybka jazda wzdłuż stoku, zdecywowanie bardziej warte polecenia będą narty typu Twintip albo Racing, które lepiej spełnią Twoje oczekiwania.

Narty all mountain są stosunkowo szerokie, mają wysoki czubek, który doskonale sprawdza się poza stokiem. Podczas gdy szersze narty dobrze sprawdzają się poza stokiem, węższe narty ideane są na zjazdy po trasach. Jeśli preferujesz zjazdy zarówno na stoku jak i poza nim, powinieneś wybrać narty all mountain ze średnią szerokością, które pasują do obu typów trasy.

Większość nart all mountain łączy postawe Camber i Rocker. Jednakże niektóre modele dostępne są w wersji albo Camber albo Rocker.

Narty zjazdowe i slalomowe

Narty zjazdowe jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do szybkiej jazdy. Ważne jest, aby posiadać narty, które pozwolą Ci na szybką jazdę wzdłuż stoku, oraz zapewnią precyzje, nawet w trudnych warunkach.

Narty zjazdowe moga być używane w większości dyscyplin sportowych. Niektóre narty zjazdowe są dość zaawansowane, podczas gdy inne są dużo łatwiejsze w jeździe. Narty zjazdowe zaprojektowane są z myślą o utrzymaniu stabilności podczas szybkiej jazdy, mogą jednak być wyzwaniem jeśli chodzi o manewrowanie. Ze względu na trudność sterowania, przeznaczone są do użytku przez bardzo doświadczonych narciarzy. Ten typ nart często używany jest również na poziomie profesjonalnym na przykład na zawodach world cup.

Narty zjazdowe nadają się również do wyścigów downhill. Narciarze, którzy wykonują ten typ sportu na poziomie profesjonalnym, posiadają specjalny kostium, który minimalizuje opór wiatru, dzięki czemu narciarz może poruszać się jeszcze szybciej. Jazda slalomowa to jazda bardzo techniczna, gdzie narciarz porusza się omijając przeszkody. Nie musisz jednak używać nart zjazdowych do praktykowania konkretnego sportu, ponieważ moją one być używane przez każdego kto lubi szybką jazde na stoku.

Narty zjazdowe często skonstruowane są tak jak narty carvingowe, są taliowane i mają szeroki czubek. Dodatkowo mają sztywną konstrukcje dla lepszej stabilności. Mimo iż narty zjazdowe projektowane są z myślą o jeździe na ubitym śniegu, niektóre z nowych modeli posiadają trochę inną konstrukcję, która pozwala na jazdę poza stokiem. Niemniej jednak tylko zaawansowani narciarze powinni zjeżdzać tymi nartami poza stokiem, ponieważ nie jest to łatwe zadanie.

Narty Backcountry

Rozważając fakt, że narty all mountain są nartami uniwersalnymi, ich kształt inspirowany jest kształtem innych typów nart takimi jak Backcountry albo Twintipl. Narty Backcountry to narty szerokie, dzięki którym łatwiej utrzymac się na powierzchni śniegu. Często określane są jako narty freeride i przeznaczone są do jazdy w puchu i poza trasami. Narty te są przeważnie 10cm szersze pod butem (lub więcej) i wraz ze specjalnymi wiązaniami pozwolą Ci na jazdę po najbardziej wymagających stokach.

Przeczytaj więcej o nartach typu all mountain aby dowiedzieć się do jakiej dyscypliny pasują i jaki rodzaj podstawy posiadają.

';