BOŻE NARODZENIE
Kup kartę podarunkową do wydrukowania  -  Zamów tutaj
×
MENU

Narty Biegowe i Sprzęt

Biegówki (znane również jako narty klasyczne) to najstarsza na świecie dyscyplina narciarska i bez żadnej przesady - sport dla osób w każdym wieku. Narty biegowe to świetny trening, angażujący większość partii mięśniowych, zarazem poprawiając równowagę i koordynację.

Wybór Odpowiednich Nart Biegowych

Długość narty biegowej powinna być o ok. 20 cm dłuższa niż Twój wzrost. By wybrać odpowiednie narty, musisz określić jak zamierzasz ich używać.

3 rodzaje nart biegowych

Istnieją trzy główne rodzaje nart biegowych, z delikatnymi różnicami między sobą. Podzieliliśmy narty biegowe na klasyczne, touring i backcountry.

Klasyczne

Wąskie, lekkie, świetne dla osób, lubiących prędkość i długie wycieczki na przygotowanych trasach. Ponieważ świetny zmysł równowagi i kontrola są potrzebne w trakcie korzystania z tych nart, to są one najlepiej dopasowane do średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

Touring

Solidne narty o średniej szerokości. Dobrze sprawdzają się na długich trasach przy zachowaniu stałej prędkości. Nadają się dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku, lubiących "chodzenie" na nartach i podziwianie widoków. Dostosowane do przygotowanych tras.

Backcountry

Cięższe i szersze niż pozostałe dwa rodzaje nart, ponieważ przeznaczone są dla narciarzy preferujących dłuższe wycieczki poza trasą. Design tych nart sprawia, że są idealne do wspinania się i zjeżdżania z góry. Narty biegowe backcountry są przeznaczone dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, którzy dobrze odnajdują się w okolicy góry.