×
Menu

Łańcuchy BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Rodzaj łańcucha

Dlaczego potrzebujesz solidnego łańcucha BMX?

Łańcuch na rowerze freestyle BMX odpowiada za przenoszenie siły z przedniej zębatki do tylnej zębatki. Innymi słowy stanowi kluczową część roweru freestyle BMX.

Chociaż zainwestowałeś w nowy rower freestyle BMX, z pewnością nadejdzie czas, gdy będziesz musiał zastąpić łańcuch BMX. Może ulegnie uszkodzeniu, a może nadejdzie czas na przerzucenie się ze standardowego setupu na coś innego.

Łańcuchy Half Link vs Single Speed

Kiedy chcesz wymienić łańcuch roweru BMX, musisz zadać sobie jedno kluczowe pytanie: czy chcesz kupić łańcuch z półogniw (half link) czy single speed?

Oba rodzaje łańcuchów mają zarówno wady, jak i zalety, ale różnicę między nimi można sprowadzić właściwie do tego: łańcuch z półogniw do roweru BMX umożliwia dokonanie bardziej precyzyjnego dopasowania długości łańcucha niż w przypadku łańcucha single speed.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, polecamy łańcuch z półogniw do jazdy agresywnej na rowerze BMX, z którą łączy się wykonywanie trików, podczas których łańcuch jest narażony na uderzenia i obicia.

Uwaga: Niektóre łańcuchy half link wymagają zastosowania specjalnych narzędzi do regulacji. Jeśli tak rzeczywiście jest, zaznaczymy to w opisie danego modelu.

Rozmiar łańcucha w rowerze BMX

Typowa szerokość łańcucha w rowerze BMX wynosi ⅛”. To również najczęściej spotykany rozmiar łańcucha w rowerach freestyle BMX. Niektórzy rowerzyści biorący udział w zawodach BMX preferują szerokość 3/32”. Im węższy łańcuch, tym mniej waży - a to bardzo ważne dla niektórych rowerzystów. Większość rowerzystów preferuje łańcuch do roweru BMX o standardowej szerokości ⅛”.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki