Powrót do szkoły
Promocje oraz specjalne oferty  -  Pokaż ofertę
×
Menu

Łańcuchy BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Rodzaj łańcucha

Kup niezawodny łańcuch do BMX

Łańcuch w rowerze freestyle BMX jest odpowiedzialny za przenoszenie siły pedałowania z rowerzysty na tylne koło. Musi to być mocny i wytrzymały element wyposażenia, który poradzi sobie z intensywnym użytkowaniem roweru freestyle BMX.

Łańcuch BMX z półogniw vs. jednokierunkowy

Kiedy nadchodzi czas wymiany starego łańcucha BMX, pierwszą ważną decyzją, jaką musisz podjąć, jest to, czy kupić łańcuch halflink, czyli półogniwowy, czy single speed, czyli jednokierunkowy. Ogniwo w łańcuchu półogniwowym jest zaprojektowane zarówno jako ogniwo wewnętrzne, jak i zewnętrzne, natomiast łańcuchy jednokierunkowe mają pojedyncze ogniwa wewnętrzne i zewnętrzne. Istnieją zalety i wady obu tych rozwiązań.

Największą zaletą wyboru łańcucha z półogniw jest precyzja, z jaką można regulować jego długość. Półogniwa pozwalają na wydłużenie lub skrócenie łańcucha o ½ ogniwa na raz. Oznacza to, że można dokonać niewielkich zmian w ogólnym położeniu tylnego koła. Główną wadą jest to, że grubsze płytki boczne sprawiają, że łańcuch jest cięższy niż łańcuch jednokierunkowy.

Łańcuch single speed, czyli jednokierunkowy, jest lżejszą opcją spośród tych dwóch, więc jeśli priorytetem jest zmniejszenie masy, należy wybrać właśnie tę opcję. Ta konstrukcja jest stosowana od początku istnienia rowerów, więc jest to bardzo niezawodny wybór. Jeśli chodzi o regulację długości łańcucha, można go wydłużyć lub skrócić tylko o 2 ½ ogniwa. W związku z tym nie jest możliwe dokonywanie drobnych korekt, które są możliwe w przypadku łańcuchów o półogniwach.

Jakiego łańcucha potrzebuję do mojego roweru BMX?

Typowa szerokość łańcucha do rowerów BMX to 1/8 cala. Jest to również najczęściej spotykany rozmiar łańcucha w rowerach BMX. Niektórzy riderzy ścigający się na BMX-ach preferują szerokość 3/32 lub 3/16 cala. Jest to bardzo wąski łańcuch, a przez to mniej waży — co jest ważnym aspektem dla niektórych riderów. Większość freestyle'owców preferuje standardowy łańcuch 1/8.

Narzędzia do skracania łańcuchów są potrzebne do zdejmowania i zakładania ogniw w łańcuchach. Można je znaleźć, wśród wielu innych przydatnych produktów, w naszym dziale Narzędzia do Rowerów BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki