×
Menu

Siodełka BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Siodełka
Wyściółka siodełka
Długość sztycy
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Jakie są rodzaje siodełek BMX?

Siodełka BMX są zaprojektowane tak, by przy zachowaniu niewielkiego rozmiaru skutecznie absorbować uderzenia. W wielu rowerach BMX siodełka są montowane pod kątem, by zapewnić jeżdżącemu większą kontrolę i komfort podczas pedałowania i robienia trików. Wyróżnia się 4 główne rodzaje siodełek używanych w wyczynowych rowerach BMX: pivotal, tripod, railed i combo.

Siodełko pivotal montowane jest od góry przy pomocy pojedynczej śruby. Możliwe jest dostosowanie jego kąta nachylenia w zależności od własnych preferencji. Siodełko typu tripod montuje się od spodu, przez co niemożliwa jest jego regulacja, za to możesz być pewien, że nigdy się nie poluzuje. Wystarczy je założyć i już jesteś gotowy do jazdy.

Siodełka combo, nazywane również zintegrowanymi, występują w zestawie ze sztycą. Jako że są na stałe połączone, niemożliwe jest ich rozdzielenie. Siodełka typu railed, nazywane również siodełkami micro-adjust, posiadają na spodzie dwie szyny montażowe, które zapewniają świetną stabilność podczas jazdy.

Czemu siodełka BMX są ustawione tak nisko?

W odróżnieniu od pozostałych rowerzystów użytkownicy BMX bardzo rzadko siedzą podczas jazdy. Siodełka BMX są montowane nisko, by zapewnić odpowiednią przestrzeń i nie przeszkadzać podczas wykonywania trików. Poza tym nisko ustawione siodełko pozwala na efektywniejsze pedałowanie i umożliwia wsparcie się o nie nogami w razie potrzeby.

Jeśli zastanawiasz się nad wymianą siodełka w swoim rowerze, możesz sprawdzić także naszą ofertę Zacisków i Sztyc do rowerów BMX.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki