×
Menu

Siodełka BMX

  Filtr
Kolory
Marki
Siodełka
Wyściółka siodełka
Długość sztycy
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Siodełka BMX - cztery rodzaje siodełek do rowerów BMX

Wyróżnia się 4 rodzaje siodełek do rowerów BMX: Pivotal, Tripod, Combo oraz Rail.

Pivotal to siodełko montowane od góry, co pozwala na regulację kąta nachylenia.

Siodełko Tripod BMX montowane jest od dołu (sztyca), przez co niemożliwa jest zmiana kąta nachylenia siodełka. Zaletą siodełka jest niewątpliwie to, że gdy raz zamontujesz, to nie musisz ciągle go regulować. Po prostu je montujesz i jesteś gotowy do jazdy.

Jak sama nazwa wskazuje, Combo to siodełko BMX, w którym sztyca i siodełko są ze sobą połączone. Obie części są połączone na stałe, nie można ich rozdzielić.

Siodełko Rail BMX sprzedawane jest w zestawie ze sztycą, którą montuje się na specjalnej szynie pod siodełkiem. Pozwala to na przesuwanie siodełka w tył i przód oraz niewielką regulację kąta nachylenia. Używa się ich głównie w rowerach Race BMX, lecz może być również stosowane w BMX freestyle'owych.

Lekkie, zgrabne i wytrzymałe siodełka do BMX

W porównaniu do takich dyscyplin jak jazda szosowa, zawodnicy jeżdżący na BMX spędzają bardzo mało czasu na siodełku. Z tego też powodu siodełka BMX są pozbawione wszelkich wygód, aby były jak najlżejsze i jak najmniejsze, aby nie przeszkadzały w trakcie wykonywania trików.

Siodełka BMX są również bardzo wytrzymałe, więc wytrzymają obciążenia związane z jazdą uliczną, w skateparku oraz po płaskim terenie. Większość siodełek BMX ma nakładki wykonane z plastiku lub kevlaru, które chronią przód i boki siodełka przed uderzeniami i otarciami.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki