×
Menu

Decki Do Longboardów

  Filtr
Marki
Długość decku
Szerokość decku
Styl Jazdy

Warto wiedzieć

Jaki Longboard Deck powinienem kupić?

Blat jest jedną z najważniejszych części longboardu. Tak jak kompletne deski, może on występować w bardzo różnych wariantach kształtu i rozmiaru. Możesz wybrać deck typu carving, cruiser, downhill, freeride, freestyle lub dancer.

Cruiser deck zbudowany jest zazwyczaj z od 3 do 7 warstw drewna klonowego - będzie idealny do zwykłej, niezobowiązującej jazdy i carvingu. Decki do downhillu i freeridu składają się zazwyczaj z od 7 do 9 warstw drewna.

Jeśli chodzi o wykorzystywane materiały - najbardziej tradycyjne są konstrukcje z klonu. Kilka warstw drewna jest razem ściskane i sklejane. Bambusowe decki longboardowe wzmacniane są zwykle włóknem szklanym, co dodaje im charakterystycznej sprężystości. Blaty z włókna węglowego są z kolei najdroższe w produkcji - gwarantuje to jednak najwyższą jakość wykonania, wytrzymałość i niską wagę.

Deska longboard - Top Mount czy Drop Through?

Jednym z najważniejszych wyborów, których musisz dokonać, jest to, czy zdecydować się na deck typu Top Mount czy Drop Through.

Rozwiązanie Drop Through sprawia, że deska znajduje się bliżej podłoża, co przekłada się na większą stabilność. Specjalne wycięcia zapobiegają z kolei zahaczaniu kółek o spód blatu podczas ostrych zakrętów. Tego typu decki są idealne do szybkiej, agresywnej jazdy. Blaty Top Mount lepiej sprawdzą się z kolei przy carvingu i cruisingu.

Niezależnie od tego, jaki blat wybierzesz, możesz być pewien, że będą do niego pasować dowolne trucki longboardowe.

Longboard Blat - kiedy wymienić?

Wiele osób zastanawia się, kiedy powinno wymienić blat swojego longboardu. Prawda jest taka, że nie ma w tej kwestii jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to między innymi od stylu i intensywności Twojej jazdy. Niektóre decki będą Ci służyć przez lata, podczas gdy inne mogą wymagać wymiany już po kilku miesiącach. Gdy zauważysz w swoim decku jakieś pęknięcia lub ubytki materiału, jest to oznaką, że być może powinieneś rozważyć zakup nowego blatu.

Istnieje oczywiście wiele sposobów, które pozwolą Ci przedłużyć żywotność Twojego blatu. Pierwszy zaleceniem jest to, by unikać kontaktu z wodą oraz zbyt dużej ekspozycji na promienie słoneczne. Czynniki atmosferyczne mogą osłabić strukturę deski, co zwiększa ryzyko powstawania pęknięć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat longboardów, sprawdź nasz Poradnik Zakupu Longboardu.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki