×
Menu

Konserwacja

  Filtr
Marki
Poprzednia
Następna
Strona 1 z 2

Prawidłowa konserwacja nart polepszy ich wytrzymałość

Dla większości osób częste woskowanie, czyszczenie i regularna pielęgnacja nart utrzyma je w dobrej kondycji i przedłuży ich żywotność. W SkatePro mamy tego świadomość, dlatego w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów do konserwacji i czyszczenia nart.

Jak mówi stare powiedzenie: “Najlepszym sposobem na dojście do formy jest nigdy z niej nie wypaść” - i to samo można powiedzieć o nartach. Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie nart w najlepszej kondycji jest woskowanie. Jest to prosty zabieg, który powinien być wykonywany regularnie.

Konserwacja przed sezonem

Istnieją 3 główne kroki, jakie należy podjąć, aby przygotować narty do sezonu. Nigdy nie przygotowywałeś nart? Możesz w takim przypadku skorzystać z usług wielu punktów serwisowych, jakie działają w resortach narciarskich.

Planujesz nauczyć się konserwować narty samemu? Poniżej kilka kroków, jakie należy przeprowadzić.

  1. Naostrz krawędzie - ważne jest, aby krawędzie były ostre. Ostre krawędzie wcinają się w stok i polepszają przyczepność. Przy wysokich prędkościach i skrętach narty nie "uciekają", jeśli krawędzie są odpowiednio naostrzone. Upewnij się, że masz taki sam kąt ostrzenia na całej narcie. Dostępnych jest wiele narzędzi do ostrzenia, przeznaczonych do nart zjazdowych i snowboardów, które pomagają kontrolować kąt ostrzenia. Kąt ostrzenia zazwyczaj waha się pomiędzy 86° a 89°. Sprawdź podstawę narty, czy nie ma zadrapań i dziur, jeśli tak, to należy je naprawić przed przejściem do kolejnego kroku. Prezentujemy poradnik krok po kroku, jak naprawić podstawę nart zjazdowych i desek snowboardowych.
  2. Wyczyść podstawę szczotką i upewnij się, że nie ma żadnych zanieczyszczeń.
  3. Gdy podstawa jest wyczyszczona, czas na kolejny krok w naprawie dziur. Do naprawy potrzebujesz zapalniczkę, skrobak i repair stick. Podgrzej repair stick, aż zacznie się topić. Pozwól, aby kilka kropel spadło na uszkodzony obszar. Po wystygnięciu usuń nadmiar materiału skrobakiem, aż uzyskasz gładką powierzchnię.
  4. Nawoskuj narty. Uzyskasz to topiąc wosk i nakładając na podstawę narty, a następnie usuwając jego nadmiar skrobakiem. Powtórz ten krok 2-3 razy dla optymalnego efektu.

Ważne: Nie przytrzymuj źródła ciepła zbyt długo w jednym miejscu, gdyż może to uszkodzić podstawę narty.

Po sezonie

Nałóż sporą warstwę wosku na nartę, lecz zamiast usuwania nadmiaru przy pomocy skrobaka, zostaw tak jak jest. Po wyjęciu nart przed kolejnym sezonem możesz usunąć stary wosk skrobakiem i rozpuszczalnikiem, a następnie powtórzyć kroki, jakie powinno się wykonać przed sezonem, aby przygotować narty.

Przechowując narty pamiętaj, aby były przechowywane w suchym miejscu z cyrkulacją powietrza.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki