MENU
×

Buty narciarskie męskie

Męskie|Damskie
  Filtr
Marki
Rozmiar
Last
Flex
Kompatybilność buta & wiązań

Buty narciarskie muszą pasować idealnie

Wszyscy znamy nieprzyjemne historie, gdy początkujący narciarz kończy dzień na stoku po kilku godzinach z obolałymi stopami i obtarciami, co skutkuje długą przerwą i traceniem cennego czasu na stoku.

Taka sytuacja ma często miejsce, gdy ludzie wypożyczają buty narciarskie, używane wcześniej przez wiele innych osób, co skutkuje nieodpowiednim dopasowaniem. Oczywiście, nie jest to wymarzony scenariusz na Twoje wakacje w górach. Chcesz mieć ze sobą buty, którym ufasz i które są dobrze dopasowane.

Zewnętrzna część buta narciarskiego wykonana jest z twardego plastiku, dlatego ważne jest, aby wnętrze buta zapewniało dobre dopasowanie i komfort. Buty narciarskie mają trzy główne zadania do wykonania:

Muszą być komfortowe, utrzymywać ciepło oraz przenosić ruchy stóp i nóg na narty.

Wysoka jakość zazwyczaj oznacza idealne dopasowanie

Wysokiej jakości buty narciarskie będą dobrze dopasowane od samego początku użytkowania, lecz jednocześnie wraz z użytkowaniem dopasują się jeszcze lepiej. Posiadamy szeroki asortyment butów od firm Salomon, Nordica, Alpina i dużo więcej. Sprawdź sam, co mamy w ofercie.

Znajdź najlepszy flex

Buty narciarskie mają zazwyczaj napisaną liczbę na boku, np. 90 lub 110. Oznacza on flex buta. Flex określa sztywność buta. Im wyższy tym większe umiejętności techniczne są potrzebne. Jeśli jesteś początkujący, to polecamy wybranie niższej wartości flex, gdzie but bardziej wybacza błędy popełniane na stoku.

Jeśli masz jakieś wątpliwości w temacie wyboru butów narciarskich, polecamy sprawdzenie naszego poradnika kupowania butów narciarskich.

';