×
Menu

Bar Kitesurfing

Warto wiedzieć

Płyń w dobrym kierunku dzięki barowi na kite

Bar do kitesurfingu, czyli drążek sterowniczy, to twoja kierownica, gdy uprawiasz kitesurfing; jest połączeniem między tobą a latawcem.

Bar do kitesurfingu pozwala ci kontrolować przyspieszenie, kierunek oraz oczywiście wykonywać skoki. Niektóre bardziej zaawansowane drążki sterownicze posiadają mechanizm bezpieczeństwa, który sprowadza latawiec w dół w kilka sekund przy twojej kraksie. System ten jest szybki i prosty w użyciu.

Większość nowoczesnych drążków, jakie znajdziesz w tej kategorii, wykonana jest z aluminium i włókna węglowego, posiada miękkie, gumowe uchwyty, które nie tylko zapobiegają kontuzjom dłoni, ale również zapewniają odpowiedni chwyt drążka.

Różne typy barów do kite

Istnieją dwa typy barów do kitesurfingu:

  • Bary 4-Linkowe to prosty system kontroli, w którym prawdopodobieństwo poplątania jest mniejsze. Uprząż bezpieczeństwa jest połączona z jedną z przednich linek.
  • Bary 5-Linkowe to zaawansowany system kontroli, którym łatwo zrobisz depower kite. Specjalistyczna uprząż bezpieczeństwa zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

Wszystkie bary do kitesurfingu posiadają tzw. trim system. System ten, umieszczony zazwyczaj powyżej drążka, pozwala na kierowanie latawcem w celu znalezienia odpowiednich warunków wietrznych. Często siła wiatru jest zmienna, gdy znajdziesz się na wodzie. Trim system pozwala w łatwy sposób na dopasowanie siły ciągu, aby był on na odpowiednim poziomie.

Mamy w ofercie szeroki wybór barów do kite od jednych z najpopularniejszych producentów sprzętu, jak Cabrinha oraz North. Bez względu na to, którego producenta wybierzesz, masz pewność, że otrzymujesz najwyższą jakość.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki