×
Menu

Ochraniacze na deskorolkę i longboard

Czy potrzebuję ochraniaczy do jazdy na desce?

Ochraniacze są niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy na deskorolce lub longboardzie. Nieważne, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś już doświadczonym skaterem, ochraniacze zapewnią Ci bezpieczeństwo i pozwolą skupić się w 100% na jeździe. Upadki są nieodłącznym elementem tego sportu, dlatego kup porządny zestaw ochraniaczy i jeźdź bez stresu.

Ponadto noszenie ochraniaczy podniesie Twoją pewność siebie, dzięki czemu łatwiej będzie Ci uczyć się nowych trików i osiągać wyższe prędkości. Chociaż być może zauważysz, że wielu profesjonalnych zawodników nie korzysta podczas jazdy z ochraniaczy, są one absolutnie niezbędne dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z longboardem lub deskorolką.

Różne rodzaje ochraniaczy deskorolkowych

Najczęściej zestaw ochraniaczy na deskę lub longboard składa się z kasku, ochraniaczy na łokcie i kolana oraz spodenek ochronnych. Kask jest szczególnie ważny, ponieważ chroni Twoją głowę. Istotne jest, żeby dobrać kask deskorolkowy, który będzie dobrze do niej przylegał.

Ochraniacze deskorolkowe występują w wariantach na kolana, łokcie i nadgarstki, i prawdopodobnie to one będą Ci się najczęściej przydawać. Podczas jazdy na longboardzie często korzysta się też ze specjalnych, wzmacnianych rękawiczek, które chronią Twoje dłonie podczas carvingu.

Martwisz się, że noszenie ochraniaczy zrujnują Twoją luzacką, skejterską stylówkę? Nie przejmuj się, wiele współczesnych ochraniaczy oferuje stylowy, minimalistyczny design, który na pewno nie będzie odciągał niczyjej uwagi od tego, co najważniejsze, czyli Twoich umiejętności.

Jeśli szukasz ochraniaczy do innych sportów wyczynowych, sprawdź naszą ofertę Ochraniaczy na BMX i Ochraniaczy na Hulajnogę.

SkatePro
Polityka prywatności Cookies Zasady i warunki